Další prezidentský kandidát: 5 věcí, co byste měli vědět o Vratislavu Kulhánkovi, který chce být hlavou státu – G.cz
Vyhledávání

Další prezidentský kandidát: 5 věcí, co byste měli vědět o Vratislavu Kulhánkovi, který chce být hlavou státu

Vratislav Kulhánek má za sebou bohatou manažerskou kariéru v několika nadnárodních úspěšných firmách. Nyní by se rád stal prezidentem. Má šanci?
Zdroj: Profimedia.cz

Do prezidentských voleb, které se odehrají na začátku příštího roku, se přihlásil další kandidát. Se současným prezidentem Milošem Zemanem a jeho vyzyvateli Jiřím Drahošem, Michalem Horáčkem a Markem Hilšerem se o hlasy voličů hodlá utkat i Vratislav Kulhánek. Co bychom o 73letém podnikateli, který si brousí zuby na křeslo hlavy státu, měli vědět?

Jan Palička
Jan Palička 29.6.2017, 10:48

1) Ekonom s bohatými zkušenostmi

Pakliže by jedním z kritérií pro to stát se prezidentem měla být odbornost a vzdělanost, Vratislav Kulhánek by tento požadavek nepochybně splňoval. Vystudoval ekonomii hned na dvou univerzitách, vedle pražské VŠE i na mezinárodní European Business School. Není jen ekonomickým teoretikem, své vzdělání během dlouhé kariéry uplatnil hned na několika manažerských postech. Začínal v Okresním stavebním podniku v Českém Krumlově a následně přes firmu Motor Jikov prošel nejvyššími posty v nadnárodních společnostech jako Robert Bosch, Škoda Auto, AAA Auto nebo Tatra Trucks. Mimoto působil i ve správních radách Karlovy univerzity a Technické univerzity v Liberci. Kulhánek je rozvedený, má dvě dcery a střídavě žije v Praze a v Českých Budějovicích.

2) Auta jako celoživotní vášeň

Každý máme nějakou slabost. Pro Vratislava Kulhánka to jsou auta. O tom svědčí nejen jeho působení v čele mladoboleslavské Škodovky mezi lety 1997-2004 nebo post předsedy správní rady největšího českého autobazaru AAA Auto či poradenské místo u kopřivnického výrobce nákladních automobilů Tatra Trucks. Kulhánek je sám nadšeným fanouškem jízdy v závodních a sportovních autech. V 70. letech dokonce závodil v legendární Škodě 110R. V případě Kulhánkova zvolení by si asi šofér prezidentské limuzíny užil šlapání na plyn.

3) Někdejší první muž českého hokeje

Hokej patří mezi české národní sporty a mnohým hokejovým fandům, kteří se v byznyse neorientují, je i tak jméno Vratislava Kulhánka povědomé. Ještě aby nebylo. Kulhánek je bývalým předsedou Českého svazu ledního hokeje. Nastoupil do funkce po legendárním Karlu Gutovi a hokeji vládl mezi lety 2004-2008. V době jeho působení zvítězil český národní tým na mistrovství světa ve Vídni v roce 2005 a následující rok v Rize vybojoval stříbro. Český hokej v době, kdy svazu předsedal Kulhánek, zároveň oslavil 100 let a slavilo se též 10 let od olympijského zlata v Naganu.

4) I ve stáří v kondici

Vratislav Kulhánek není nejmladší. Je dokonce o rok starší než současný prezident Miloš Zeman a ze současného výběru kandidátů je tak nejstarším. Rozhodně se ale nejedná o žádného vetchého stařečka a již první pohled odhalí, že na rozdíl od Zemana je Kulhánek v perfektní kondici. Tu si udržuje nejen zdravějším životním stylem než současná hlava státu, ale hlavně tím, že je celý život aktivním sportovcem. V mládí hrál závodně volejbal, kdy se za tým Lokomotiva České Budějovice účastnil dokonce první československé ligy, k tomu závodně běhal a dodnes si rád zahraje tenis.

5) Na Hrad v barvách ODA

Kulhánkova kandidatura na prezidenta byla poměrně nečekaná. Stal se zatím jediným kandidátem, který není čistě občanský, ale stojí za ním politická strana. Na Hrad bude Kulhánek kandidovat v barvách staronové Občanské demokratické aliance (ODA), kterou v minulém roce znovuobnovil podnikatel Pavel Sehnal. Právě on byl tím, kdo Kulhánka ke kandidatuře přemluvil a byl přítomen i u jejího ohlášení. O Kulhánkovi Sehnal prohlásil, že jde o „chlapa, který řídil fabriku, má manažerskou zkušenost a lidskou důstojnost, kterou politika potřebuje“.

Tady se podívejte na to, co by musel udělat Miloš Zeman, aby zaručeně nebyl zvolen podruhé prezidentem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu