Další nálet koloběžek na Prahu? Ford koupil start-up Spin, plánují expandovat do Evropy – G.cz
Vyhledávání

Další nálet koloběžek na Prahu? Ford koupil start-up Spin, plánují expandovat do Evropy

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

S půjčováním elektroskútrů se roztrhl pytel. Po hejty provázeném nástupu start-upu Lime na český trh se o to samé pravděpodobně pokusí další firma. Jedná se o Spin, kterému se nyní zadařilo a za zhruba 100 milionů dolarů ho koupila automobilová firma Ford. Tento krok by mohl společnosti výrazně pomoci se zavedením koloběžek v Česku. Praho, jsi připravená na další nálet koloběžek?

Martin Miko
Martin Miko 9.11.2018, 10:33

Elektrické koloběžky útočí

Svět technologií je stále přesvědčen, že lidé touží po tom přepravovat se na elektrických koloběžkách. Vzhledem k tomu, že v USA firmy, které se zaměřují na půjčování tzv. elektroskútrů, neustále přibývají, je logické, že si toho všimli už i velcí hráči na trhu. Automobilka Ford proto za zhruba 100 milionů dolarů koupila koloběžkový start-up Spin, který prozatím funguje jen v některých amerických státech a v rámci univerzitních kampusů, kde slouží studentům pro rychlý přesun mezi přednáškami.

Je až neuvěřitelné, že firma Spin začala půjčovat koloběžky před pár měsíci. V plánu bylo původně dostat Spin na 60 trhů světa, zatím však fungují pouze v devíti z nich. S kvalitním zázemím od Fordu by však mohlo být brzy jinak.

Podle webu Czechcrunch.cz je velká pravděpodobnost, že se do Česka nové elektrické koloběžky, tentokrát v oranžové barvě, dostanou po vzoru start-upu Lime. Je totiž poměrně častým jevem, že v místě, kde podniká jedna firma, se brzy objeví její konkurence. Zároveň se hovoří o třetím koloběžkovém start-upu, kterým je Bird, takže je teoreticky možné, že Praha bude co nevidět ještě zamořenější. Jupí.

A zde se dozvíte o nových nevěstincích v Praze, které pasou plastové figuríny.

Podobné články

Doporučujeme

Další články