fb pixel Další kultovní podnik v centru Prahy končí. Co se stane s proslulým útočištěm bankéřů? – G.cz
Vyhledávání

Další kultovní podnik v centru Prahy končí. Co se stane s proslulým útočištěm bankéřů?

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Po dlouhých 18 letech končí populární pražský podnik Tlustá Koala, který se nacházel v Senovážné ulici na Novém Městě. Hospoda anglického stylu byla známá především jako kultovní místo, které pravidelně navštěvovaly známé osobnosti. Podnik máte jedinečnou šanci navštívit už jen necelé dva týdny, protože v druhé polovině února zavře své dveře navždy.

Martin Miko
Martin Miko 6.2.2019, 11:04

RIP Tlustá Koala

Legendárních podniků a putovních míst v Praze neustále ubývá. Jen si vzpomeňme na časy, když hrozilo uzavření Bluelight Baru. Na konci roku 2018 jsme přišli o Čítárnu Unijazz v Jindřišské ulici a podle všech informací rovněž přijdeme o „magorovu“ Oázu na Smíchovském nádraží, kterou nahradí globální fast food. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) by totiž ráda v rámci rekonstrukce Smíchovského nádraží v Praze, vstoupila do 21. století, což v překladu znamená nahrazení kultovní hospody tuctovým řetězcem restaurací.

Centrum Prahy nyní přijde o další kultovní podnik, kterým Tlustá Koala bezesporu je. Ta svůj výčep otevře naposledy na konci února. Tato smutná zpráva se před pár dny objevila na facebookových stránkách Tlusté Koaly a zasáhla davy smutnících příznivců podniku, kteří si podle reakcí pravděpodobně naplánují několik posledních návštěv ve své oblíbené hospodě.

Co se týče osazenstva podniku, navštěvovali ho nejen zahraniční turisté, ale i stálí štamgasté. Vzhledem k tomu, že Tlustá Koala sousedila s budovou České národní banky, stávalo se často, že sem zavítali i vysoce postavení manažeři, včetně bývalého guvernéra ČNB Zdeňka Tůmy. O podniku se psalo i v zahraničním tisku. Dokonce i Washington Post nebo New York Times se o Tlusté Koale několikrát zmínily.

Tlustá Koala končí z důvodu rekonstrukce domu, který patří firmě Green Environment Energy, která zde s velkou pravděpodobností na místě stravovacího zařízení vytvoří komerční prostory pro své potřeby.

A zde TV nova oslavila výročí 25 let v éteru a vy nyní můžete zavzpomínat na legendární pořady.

Podobné články

Doporučujeme

Další články