fb pixel Čtvrtá série Stranger Things bude "zdaleka nejděsivější", prozradil herec Joe Keery – G.cz
Vyhledávání

Čtvrtá série Stranger Things bude "zdaleka nejděsivější", prozradil herec Joe Keery

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Práce na Stranger Things 4 jsou v plném proudu! Ačkoliv pandemie světu vládne, premiéra seriálového hitu Netflixu je zatím stále stanovena na červenec 2020. O nových epizodách retro sci-fi podívané toho zatím moc nevíme, podle jednoho z hlavních herců to ale bude "strašidelnější než kdy dřív". No. Tak hlavní je, že Hopper je naživu, no ne?!

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 6.5.2020, 12:37

Stranger Things vol. 4

První série byla hitem, zajistila peníze a slávu Netflixu a vrátila do módy americké osmdesátky. Popoví muzikanti vytáhli svoje staré synťáky, filmaři oprášili vzpomínky na letní prázdniny u babičky na předměstí, módní návrháři si položili otázku, jestli ty vycpávky ramen přeci jen nebyly vlastně dobrý nápad... Sci-fi seriál Stranger Things v roce 2016 působil jako zjevení. Skvělý příběh, skvělá výprava a především výteční dětští herci v čele s Millie Bobby Brown v úloze Eleven si získali srdce milionů diváků po celém světě.

Zkrátka a dobře - Stranger Things jsou pro Netflix tím, čím byla pro HBO Hra o trůny. Na rozdíl od fantasy ságy ale jízda s monstry z paralelního světa Upside Down ani zdaleka nekončí. Přípravy již čtvrté série jsou v plném proudu a tvůrci podle všeho navážou na temnou notu, na níž se vezli v sérii třetí. Chystané nové díly by měly být těmi nejstrašidelnějšími vůbec. Prozradil to herec Joe Keery, představitel Stevea Harringtona. Ten řekl magazínu Total Film, že i když ví, že to říká pokaždé, tak tentokrát to bude opravdu něco.

Datum premiéry čtvrté řady zatím vypadá standardně na červenec, otázkou je, zda celosvětová korona-krize práce na seriálu nezpozdí. Zatím toho víme jen opravdu málo. Známe název pilotní epizody - bude se jmenovat The Hellfire Club - a viděli jsme krátký teaser s podtitulem "Srdečné pozdravy z Ruska"...

Díky němu tak už nějakou dobu víme, že (nejen náš) miláček Hopper v podání Davida Harboura přežil závěr třetí série, ačkoliv si všichni mysleli, že nikoliv. A taky to všichni obrečeli a horko těžko se smířili s tím, že Hopper už nebude. A pak se objevily zvěsti, že herec dávno podepsal smlouvu na minimálně další dvě řady. Následovala ukázka... Tohle vlastně vůbec není hezké citové vydírání, bratři Dufferové!

My to ale sourozeneckému režisérskému duu rádi odpustíme, pokud Stranger Things číslo 4 opravdu budou tak super, jak naznačují herci. Harbour totiž na Comic Conu v Liverpoolu prozradil ještě to, že v nadcházející sérii se diváci dozví mnoho detailů z Hopperovy minulosti, která je zatím velkou neznámou.

A poslední známá drobnost je, že se do ústřední party definitivně přidala i sympatická Robin Buckley (Maya Hawke), která byla ve třetí sérii nováčkem, ale dokázala se vyšplhat mezi stále postavy. To vlastně prořekli přímo Dufferové - když se jich v jednom rozhovoru ptali, která cynická nebo kousavá Robinina hláška je jejich oblíbená, odvětili jen, že "je to jedna ze čtvrté řady, takže teď si musíte počkat a dívat se".

Inu, co dodat. No těšíme se, no!

Podobné články

Doporučujeme

Další články