fb pixel ČR je zemí třetího světa. Můžou za to diskuse na Novinky.cz. Vláda se proto rozhodla diskuse dotovat z Evropských fondů – G.cz
Vyhledávání

ČR je zemí třetího světa. Můžou za to diskuse na Novinky.cz. Vláda se proto rozhodla diskuse dotovat z Evropských fondů

Nejnovější žebříček vyspělosti zemí podle světové Banky nevychází pro Českou republiku nikterak přívětivě. Byli jsme zařazeni mezi země třetího světa.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 10.3.2017, 13:15

Světová banka každého čtvrt roku přiděluje všem zemím světa takzvané body blahobytu, které reflektují investiční potenciál dané země. Na základě tohoto ukazatele posléze světová banka jasně deklaruje, zda se vyplatí do dané země investovat, jestli je bezpečné tam jezdit nebo jestli tam mají teplou vodu.

Česká republika na škále od jedné do deseti získala dva body blahobytu. Zařadila se tedy hned vedle Nigérie nebo Somálska. Podle výroční zprávy Světové Banky pro dvoubodové země se tyto vyznačují nulovým investičním potencionálem, nestálou politickou situací, rasovou genocidou a kanibalismem.

Světová Banka při hodnocení zemí vychází nejen z HDP země, monetární politiky, úrovně vzdělání a minimální mzdy, ale rovněž vyhodnocuje celkovou mentalitu národa. Bohužel pro nás byla do metodiky měření mentality národa zahrnuta diskuse na Novinky.cz jakožto jeden z největších diskusních portálů.

Komisaři Světové banky podle monitoringu na diskusích na Novinky.cz zjistili, že drtivá většina obyvatel jsou zahořklí, nevzdělaní, závistiví, xenofobní, snadno zmanipulovatelní, proruští a smutní idioti. Vedle úrovně vzdělání, kdy přes polovina obyvatel uvádí dosažené vzdělání vysokou školu života, Českou republiku stála diskuse na Novinky.cz pěknou řádku bodů blahobytu.

Na základě zařazení České republiky mezi země třetího světa se vláda rozhodla okamžitě jednat. Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj, navrhla diskuse na Novinkách dotovat, aby se zvýšila jejich úroveň i prestiž.

„Tohle nemůžeme nechat jen tak. Úroveň diskusí na Novinky.cz musí jít nahoru. Plánujeme rozvoj diskusí na Novinkách ve třech vlnách. V první vlně investujeme peníze do osvěty a vzdělání. Každý diskutér na serveru Novinky.cz dostane od státu sociální pracovníka, který s ním bude pracovat. Vysvětlí mu, jak to ve světě chodí. Naučí ho vyjmenovaná slova a prosviští s nim dějepis i přírodopis. Rovněž ho naučí chodit na záchod a postarat se sám o sebe.

Ve druhé vlně bude všem diskutérům na novinkách z klávesnic odstraněn Capslock. No a ve třetí vlně prosadíme, aby diskutéři na Novinkách prošli malým testem způsobilosti. Budou muset na papír nakreslit kolečko. Pokud nakreslí čtvereček nebo něco jiného než kolečko, nebudou se moci diskusí zúčastnit. Tím se samozřejmě úroveň diskusí zvedne,“ prohlásila Karla Šlechtová na tiskové konferenci.

„Vláda podpoří všechny kroky, které zlepší úroveň diskusí na Novinkách. Je to nyní naše priorita, neboť zařazení České republiky mezi země třetího světa je nepřijatelné. Příští týden k nám má přijet delegace z Nizozemska a po zveřejnění výsledků světové banky mi telefonovali a ptali se mě, jestli víme, co je to toaletní papír, a jestli zde nějaké máme, nebo si mají přivést svoje. Dneska ráno mi volala německá kancléřka, že Češi mají v Německu dveře vždy otevřené a že Německo další ekonomické migranty z Čech rádo přijme. No a z Británie nám poslali vakcínu proti Ebole. Takhle to dál nejde,“ stěžoval si Bohuslav Sobotka.

Situace kolem diskusí na Novinkách je opravdu neudržitelná. Jediný, kdo je proti jakémukoliv zásahu, je Tomio Okamura, který je s diskusí na Novinkách spokojený. V každém druhém příspěvku totiž diskutéři proklamují, že jediná volitelná strana je právě Okamurova SPD.

A TADY máte 26 záznamů z deníčku diskutéra na Novinkách.

Podobné články

Doporučujeme

Další články