7 hořkých zklamání: Komiksy, u kterých litujeme, že jsme je vůbec kdy četli

Koupili jsme, nebo byli obdarováni... A byli jsme zklamáni. To se holt párkrát za život stane.
    Řadu let si do své knihovničky syslím oblíbené svazky jeden za druhým a občas se přihodí, že mezi mé poklady připadne kus, který jen zbytečně lapá prach. Není hoden toho zatěžovat mi police, jeho příběh je lacinější než hadí pšouk a mrzí mě, že na jeho tvorbě vůbec někdo trávil volný čas.  

1. Planetary

planetary Tenhle komiks měl potenciál toho po konci prvního příběhu nabídnout mnohem víc - samotný námět byl jistým příslibem. Planetary je ale i s druhým dílem plytké, neslané, nemastné, příběh nezaznamenal větší posun. Jestli to takto bude vypadat i v dalších dílech celé série, no potěš šrajtofel. Přečteme si to ještě někdy? Ne. Jen budeme zklamaní pokaždé, když se ohlédneme k tomu zbytečně ucpanému místu v knihovně.    

2. GOON

Screen-Shot-2014-08-16-at-14.41.09 Kresba, postavy, nadprůměrně dobré. Jednohubkové příběhy už ale tak nenadchnou (shrnuto, podtrženo – debilita). Sama si dokážu představit, že autor do toho mohl dát ještě víc. Pokud vás baví nenáročné zombie mlátičky, do toho. Fórky jsou celkem laciné, nic hlubokého nečekejte, mnohé to pak zamrzelo.    

3. Batman a syn

1361611_batman Nejsem jediná, kdo tu popotahuje zklamáním. Jen tak bez mrknutí oka si nejlepší detektiv na světě a lovec padouchů vezme pod křídla synka své úhlavní nepřítelkyně? I když je očividně pořádný zlospratek? Tenhle svazek byl pro mě doslova mindfuck a už se k tomu nechci vracet. Celkově mi Morrisonův Batman i v jiných svazcích neseděl. Batmana a Zlospratka bych nejraději vymazala z paměti. A když už hatujeme Morrisona...    

4. Batman R.I.P.

wallpaper_batman_rip K tomu nemám moc co říct. Kresba je super, což ale nic nemění na tom, že jsem byla zmatena a zklamána. Morrison mi podruhé zkazil legendu. Komplikovaný děj si ani po opakovaném přečtení nedokážu nějak smysluplně utřídit. Je to krásně nakreslená srágora. Promiňte, líto mi to není, je to tak.    

5. Berlín

ber2 Alois Nebel, akorát z jiného státu. Tohle čtení mě prý mělo vzít za kšandy a nepustit. Nedočtený Berlín se mi ale doteď válí v knihovně. Příběh z meziválečného Německa mi prostě dušičku nesevřel, ani detailní černobílá kresba neudržela moji pozornost. A ne, nejsem tupý ignorant bez špetky citu. Když to nejde, tak to nejde.    

6.  Basket Flora

flora Tragédie. Na kresbu můžeme mít každý jiný názor – mně osobně nesedla. Původní kniha, detektivní parodie od Jana Pelce mě minula, ale její komiksové zpracování mě naprosto odradilo, znechutilo a dovedlo mě k nápadu celý svazek polít benzínem a zapálit. Fóry nejsou vtipné, je to nepoživatelný hnus. Jestli se vám Basket Flora román líbil, komiksu se obloukem vyhněte. Než bych ho znovu četla, to mi přijde snadnější do sebe vyklopit bahno a zhluboka polykat.    

7. Fury: Mírotvůrce

thumb_97f081d3b1b352e9d1aaa2225dd6bb16 U první knihy jsem sice z Enniseho Furyho nebyla na větvi, ale proč nezkusit druhý svazek. Občas se z druhé knihy vyklube příjemné překvapení. Tak tady to bohužel takhle nefungovalo. Nuda. Druhá světová válka je dobrý píseček na hraní, ale tohle prostě nešlo. Nuda, nuda a nuda na entou. Naprostá ztráta času. Jdu si zahrát Call of Duty a budu se bavit stokrát líp.   Pokud si chcete nad nějakým komiksem fakt dobře zaslzet, protože je prostě dobrej, vyberte si TADY.    

Komentáře

Doporučeno pro vás