10 komiksů, u kterých jste se neubránili slzám

Pokud si u čtení nezafňukáte, pak to nestálo za to. Komiksoví nadšenci prozradili, u čeho slzí nejvíc. Jak jste na tom vy?
   

Proč jen deset?

Vybírali jsme ze svazků, které se dosud dočkaly českého překladu. Což je snadnější pro nás všechny a neangličtináři to určitě ocení. Titulů v angličtině je přeci jen stále drtivě obrovský počet a co si budeme povídat - to by byl zatraceně dlouhý žebříček. Ten si necháme na dlouhé zimní večery u krbu s hrnkem kakaa. Který z těchto kousků vás skutečně dojal?  

1. Krajina půlnočních stínů

b_c3580-93d4cfc9ba3b6e19bad2f56c684ae3d4 Městská fantasy a existenciální drama. Nečekejte žádné superhrdiny, tady jde vyloženě o duši. Silný mysteriózní příběh Straczynskiho vás srazí na kolena a budete bulet jako malá děcka. Krajina půlnočních stínů je dle mě jedno z jeho nejlepších děl, navíc nemohu opomenout kresbu Garyho Franka - patří mezi moji nejoblíbenější. Tenhle svazek si stoprocentně musíte přečíst. A klidně několikrát za sebou.    

2. Vrána

img_310277_orig Nikomu ji snad nemusím představovat, komiks i film se stali naprosto kultovní záležitostí. Pokud jste Vránu někdy četli, přiznejte, uronili jste slzu. Ponurá atmosféra, nádherná kresba - a samozřejmě příběh, i když bychom po několikátém přečtení mohli malounko vytknout, že je místy trochu rozvleklý - z Vrány dělají umělecké dílo.    

3. Spider-man: Smutek

3f67fd97162d20e6fe27748b5b372509 comixzone.cz Určitě jste tenhle kousek zaznamenali v Ultimátním komiksovém kompletu. Překvapivě melancholický Spidey se kousek o smrti jeho lásky, Gwen Stacy. Tim Sale dodal kresbu, která dohromady s příběhem vytvořila smutnou, romantickou atmosféru. Smutek se opravdu povedl, nezabředl do klišé, dojal a stal se z celé série naším oblíbencem.    

4. Padlý syn: Smrt Captaina Ameriky

7bccfde7714a1ebadf06c5f4cea752c1 Hrdina padl a jeho druhové truchlí. Výše jsme pochválili Spider-mana, z UKK je Padlý syn další, který vám zabrnká na emoce - a někdo by si přisadil, že je snad i lepší než Spideyho Smutek. Na scénáři se podílel Jeph Loeb s Michaelem Straczynskim, který (jestli jste doteď nevypnuli) dělal Krajinu půlnočních stínů, pro kterou máme šílenou slabost. Tedy dva nadaní scénáristé, k tomu hned několik úžasných kreslířů, co z toho vyjde? Budete ždímat kapesníky.    

5. MY3

xWE3560.jpg.pagespeed.ic.WrxGzvVhXP komiksarium.cz Pamatujete si z dětských let na film Neuvěřitelná cesta? Tak tohle je trochu její o dost drsnější odvar. MY3 je akční nářez s poupravenými zvířátky, která likvidují vše, co jim stojí v cestě. A ano, dojala nás. A když už vás nerozslzí příběh, rozhodně budete valit oči na kresbu - ta je totiž fenomenální, co se akčních scén týče.    

6. Walking Dead

the-walking-dead-komiks-1 I když je jasné, že svět plný zombíků a ještě větších sviní - těch lidských - jednoho dne určitě zabije všechny naše oblíbené hrdiny, slzám holt nedokážeme poručit. SPOILERY: Buleli jsme u smrti Lori, nevěřícně lapali po dechu, když Negan rozmlátil pálkou Glena. To skutečně zabolelo.    

7. Smečka z Bagdádu

007325uk1 Autora Briana K. Vaughana můžete už znát díky sérii Y: Poslední muž. Příběh o úprku lvů z bagdádské zoo ho inspiroval pro román o skutečné ceně svobody. I když tady nebudete mít žádné hrdinské pláštěnky, tak jen kvůli tomu vynechat Smečku by byla celkem škoda. Příběh není nijak kontroverzní, ale silnými momenty na vás stoprocentně zanechá dojem. Trochu pohádková kresba to vše skvěle doplňuje.    

8. V jako Vendeta

201212100555_v-jako-vendeta-komiks-1 Co máte raději, který z těch dvou vám více hraje na city? Komiks, nebo filmová verze? U toho prvního nám celkem pravidelně vlhnou oči. Nemůžeme si pomoct. Natalie Portman je krásná, ale Alan Moore je Alan Moore.    

9. Maus

k wrak.pl Dnes už holokaust ztvárněný v bajce Arta Spiegelmana zná každý komiksový nadšenec - a nepřestává nás dojímat. Myši jsou za Židy, prasata za Poláky, kočky za Němce. Maus je geniální a stojí za to se k němu vracet.    

10. Tři stíny

3stiny_obal_thumb komiksarium.cz Rodinná idylka se změní v útěk a neustálý strach. Drama o bolestí zlomeném rodiči, který se za každou cenu snaží zachránit své dítě vás zaujme hlavně díky mistrné kresbě Cyrila Pedrosy. Třem stínům jsme podlehli a s posmrkáváním dáváme palec hore.   Jestli už jste dostatečně zvlhlí, osvěžte se úplně jinými komiksy, příjemně černohumornými. Kde? ZDE.    

Komentáře

Doporučeno pro vás