8 politicky nekorektních, nemorálních, sadistických a sprostých internetových strip komiksů – G.cz
Vyhledávání

8 politicky nekorektních, nemorálních, sadistických a sprostých internetových strip komiksů

Garfield nebo Dilbert jsou sice čurina, ale v každém z nás je trocha úchyla a sadisty a kreslený černý humor je legální, takže co.

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 24.3.2014, 15:00

1. Hugleikur Daggson

xNU0zbK Islandský filmový kritik a geniální kreslíř, kterému stačí jedna věta a jedna jednoduchá postavička k tomu, aby vás pobavil.  

2. Joan Cornellà

tampon Španělský kreslíř vytváří strip komiks, který je znepokojující a přitom v mnoha případech neskutečně výstižný.  

3. Cyanide and Happiness

problemsolved Tenhle comic strip kreslí čtyři autoři - Kris Wilson, Rob DenBleyker, Matt Melvin a Dave McElfatrick. Dali se do kupy v podstatě po internetu, jsou každý z jiného koutu světa a se svým cynickým komiksem slaví velké úspěchy.  

4. Red Meat

citron

Strip komiks tvůrce Maxe Cannona vycházel od roku 89 do roku 96 v magazínech, poté dostal webovou podobu a má i svůj český překlad. Jsou v něm tři hlavní postavy, nejkultovnější je mlékař Dan.  

5. Bunny Suicides

bunny1_3 Malůvky od Andyho Rileyho nejsou v pravém smyslu strip komiksem, ale rozhodně sem patří. Výjevy, na kterých je králíček, který každou chvíli spáchá sebevraždu, jsou mnohdy geniální.  

6. Perry Bible Fellowship

PBF069-Not_Today_Little_One Strip komiks Nicholase Gurewitche je založený především na kontrastu mezi zobrazením dětí nebo zvířátek, povídajících si o tématech, jako je smrt nebo násilí.  

7. Wulffmorgenthaler

Bono Dva dánští tvůrci. Mikael Wulff a Anders Morgenthaler vytvořili tento známý strip komiks, jehož název později zkrátili na WuMo. Občas překvapí naprosto primitivním humorem, občas naprosto skvělou myšlenkou.  

8. Martyho frky

marty3 A máme tu i českého zástupce - Marty Pohl je se svými frky už sakra proslulý a na Facebooku sbírá fanoušky po tísících. Kouzlo jeho stripu spočívá v polopatickém znázornění určitého ustáleného spojení. Ostatně, dělali jsme s ním rozhovor, tady.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články