fb pixel Coffee & Kareem: Nový buddy movie od Netflixu slibuje akční i zábavnou podívanou – G.cz
Vyhledávání

Coffee & Kareem: Nový buddy movie od Netflixu slibuje akční i zábavnou podívanou

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Koronavirus i karanténa jsou stále tím, co nám řídí život, zavřená kina ale rozhodně neznamenají konec filmových novinek. Netflix přidává do své nabídky neustále nové kousky. Tento týden divákům naservíruje počin z vlastní produkce - netradiční buddy movie Coffee & Kareem.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 30.3.2020, 07:52

Akční kafe se smetanou

Do kina sice chodit nemůžeme, ale to neznamená, že bychom neměli přístup k filmovým zážitkům. Samozřejmě, že z pohledu cine-fanouška je nejlepší volný čas navíc využít k dohonění restů - třeba konečně vidět všechny filmy nominované na Oscary za posledních pět let nebo tak něco - ale k mání je i mnoho premiérových počinů, které jednomu dokážou zpříjemnit karanténu.

Slibně vypadá třeba nová akční komedie od Netflixu Coffee & Kareem, kterou streamingová služba uvede 3. dubna. Netradiční buddy movie vypráví o nešikovném detroitském policajtovi Jamesi Coffeem (Ed Helms). Ten si užívá pučící vztah s novou přítelkyní Vanessou (Taraji P. Henson), ale má to háček. Vanessa má pubertálního syna Kareema, který Jamese tak trochu nesnáší. A tak vymyslí, jak ty dva rozejít. Jeho plán nemá chybu až do chvíle, kdy Kareem náhodou odhalí zločineckou skupinu a ze své matky tak udělá jeden z jejích cílů. Puberťák tedy musí zatnout zuby a spojit síly právě s Jamesem.

Eda Helmese stoprocentně znáte, i když jde spíš o herce vedlejších rolí. Ztvárnil přehnaně entuziastického Andyho v americké verzi sitcomu Kancl či Stua v Pařbě ve Vegas. Větší prostor dostal coby vůdce klanu v Millerových na tripu či v zapadlé, ale překvapivě dobré komedii podle skutečné události Máš ji!. Jeho partnerka Taraji P. Henson toho má na kontě taky pěknou řádku, a to včetně oscarové nominace za výkon v Podivuhodném příběhu Benjamina Buttona. Jejím zatím nejvýraznějším partem byl ten v biografickém dramatu Skrytá čísla, kde ztvárnila Katherine Johnson, legendární a geniální matematičku přezdívanou "lidský počítač NASA".

Snímek režiséra Michaela Dowse asi nebude žádnou velkou kinametografií, v těchto těžkých časech by ale mohl být osvěžujícím přírůstkem do nabídky Netflixu, která už se nám upřímně trochu zajídá. Prostě už nevíme, na co tam koukat. Vy ano? Jestli máte nějaký skrytý tip, nebojte se nám napsat.

Veškeré japonské anime, ať už od studia Ghibli nebo z produkce nejpopulárnější streamingové služby současnosti už jsme totiž viděli i pozpátku a začínat znovu Přátele od začátku se nám také nechce. Už, aby se zase mohlo ven. Tak noste roušky a teď ještě zůstaňte doma!

Podobné články

Doporučujeme

Další články