fb pixel Co za resort by asi dostal Hašek? Takhle by to vypadalo, kdyby Marek Vít sestavoval vládu – G.cz
Vyhledávání

Co za resort by asi dostal Hašek? Takhle by to vypadalo, kdyby Marek Vít sestavoval vládu

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Středeční ráno v české kotlině narušil tweet Jana Langmajera o schůzce Andreje Babiše se sociálními demokraty Michalem Haškem, Jeronýmem Tejcem a Marií Benešovou a Markem Vítem. Ukázalo se, že tahle podivná skupinka se sešla u příležitosti 70. narozenin Benešové, přesto se nabídla obskurní představa, jak by to asi vypadalo, kdyby zrovna Marek Vít sestavoval českou vládu. Na které ze svých skvělých kamarádů by stoprocentně nezapomněl?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 18.4.2018, 14:20

1. Ministerstvo zdravotnictví

...By se změnilo v ministerstvo zdraví a vedl by ho Dominik Hašek. Díky zavedení povinných snídaní se Smartym pro všechny by žádných lékařů a nemocnic již nebylo třeba.

2. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

K řízení tohoto resortu by byl povolán Vítů úplně nejvíc nejlepší kámoš Lionel Messi. Nebo aspoň někdo, kdo je mu hodně podobný, aby byly fotečky.

3. Ministerstvo vnitra

S Markem Vítem v roli premiéra by se konečně otevřela cesta k moci i Tomiu Okamurovi. Tihle dva si celkem rozumí a Tomio by se toho jistě nebál využít.

4. Ministerstvo spravedlnosti

Kvalitní ministerstva je třeba rozdat kvalitním a loajálním kamarádům. Spravedlnost by slušela Jiřímu Langmajerovi. Policistu už párkrát hrál a víc vědět nepotřebuje.

5. Ministerstvo zemědělství

Cesta Marka Víta a Romana Skamene Václavákem je legendární. A když má Roman tak pěkné, přírodní jméno, co bychom mu nepřidělili zemědělství.

6. A ministerstvo kultury dostane zase Jandák

...Anebo Vít oživí Ivana Jonáka a celá tahle země se změní na Discoland.

Bonus: mluvčí Úřadu vlády

Kdo jiný by měl za Vítovu skvělou vládu mluvit, než Luboš Xaver Veselý, brněnský novinář, průkopník audioknih a příznivec prezidenta Zemana.

A tady čtěte, jak bude vypadat první (a poslední) týden koalice ANO, SPD a KSČM.

Podobné články

Doporučujeme

Další články