Jak bude vypadat první (a poslední) týden koalice ANO, SPD a KSČM? Rozepsali jsme to den po dni

Obrázek uživatele Dirk Diggler
16.4.2018, 13:04

Představte si tu situaci, až se spolu spojí ANO, SPD a KSČM. Odhadem se tak stane během následujícího měsíce. Protože až tento týden opět nevyjdou námluvy hnutí ANO s ČSSD, tak se na Facebooku Tomia Okamury objeví video, kde bude Tomio vyprávět, jak je nadržený touhou vládnout, čímž opět vyděsí naše občany. Poté proběhnou další námluvy s ČSSD, ale ty taky nevyjdou, takže nezbyde nic jiného než tuto populisticko-komunisticko-náckovskou koalici vytvořit. Zde je přesný popis, jak bude vypadat první a poslední týden jejich společné vlády.

Pondělí

Vláda má konečně důvěru a Andrej Babiš se stává premiérem. Nebylo to ovšem zadarmo, jelikož SPD obdrželo 4 ministerstva a KSČM tři ministerstva. Novým ministrem životního prostředí se stává Vojtěch Filip /KSČM/, Jiří Dolejš pod sebe získá ministerstvo průmyslu a spravedlnost si zabírá Zdeněk Ondráček /KSČM/. Tomio dostane ministerstvo financí, Rozner kulturu, Lubomír Volný bere práci a sociální věci a Hyťhová školství. Zbytek ministerstev si ponechává ANO. Hlavní je, že vnitro si ANO zachovalo. Nejzásadnější je, že Šlechtová zůstala ministryní obrany.

Úterý

Konečně jsme se po půl roce dočkali. Předchůdce Sobotka byl neschopný budižkničemu, co sice jen složil vládu a dokončil s ní čtyřleté funkční období, což se předtím povedlo jen dvěma lidem, ale na druhou stranu nyní budeme mít vládu, která nám zajistí jízdné skoro zdarma pro seniory a studenty. Kam se hrabe Sobotka? Za jeho vlády vzniklo jen EET, které zavedl... jo, počkejte Andrej Babiš! Tomio si uvědomuje, že ve svém programu hlásá zrušení EET, takže na první společné schůzi ho navrhuje zrušit. Přišel vládnout, aby měli lidé více peněz. Andrej rudne a začíná řvát po slovensky, že elektronická evidence tržeb je jeho nejlepší projekt od dob Čapího hnízda. Do toho všeho se v rámci koaliční smlouvy rozhodlo o zavedení referenda. O 2 hodiny později občané sesbírali přes milion podpisů, ve kterém žádají o zrušení SPD a vyhoštění Tomia do Japonska.

Středa

Dopolední schůze nové koalice Babišovy vlády probíhá v klidnějším tempu. Ministr kultury Rozner, jakožto manager hospodsko-rockové kapely Argema, navrhuje, aby Argema složila třetí sloku české národní hymny. Na Bazoš navíc dává inzerát, že prasečák v Letech je znovu na prodej, čímž si proti sobě rozeštve sociální sítě. Komunisté na popud svého ministra průmyslu potichu zakládají dělnické milice v zahraničních montovnách, které sídlí v ČR. Prý mají bránit český průmysl. Dolejš navrhuje znárodnit Škoda Auto, aby byla ubráněna před kapitalistickým šlendriánem z německého Volkswagenu. Marek Prchal musí na sociálních sítích sdílet obrázky Andreje se všemi zvířátky ze ZOO, aby odpoutal pozornost.

Čtvrtek

Blíží se víkend. Včera byla totiž středa, což je malý pátek, takže se SPD s komunisty rozhodli, že půjdou zakalit úspěšný koaliční týden. Nikdo z ANO nebyl pozván, což naštvalo všechny kromě Šlechtové, která je nadšená ze svého prvního bezdemisního týdne a navíc chodí na doučování z dějin 20. století, takže by stejně neměla čas. Ministr sociálních věcí Lubomír Volný si na párty u Zlatého stromu uvědomil, že když zvedne příspěvky na bydlení, tak ze svých nemovitostí v Ostravě, které pronajímá nepřizpůsobivým, vydělá více peněz. Navrhne proto zvýšit příspěvky všem lidem z Ostravy jako náhradu za OKD. Vedení ANO v čele s Babišem kroutí hlavou a se slovy: „Tohle už nezachrání ani Mára,“ začíná hovořit o vládní krizi.

Pátek

Ministryně školství Hyťhová navrhuje zákaz prodeje kebabu v okolí základních a středních škol a během svého projevu v Poslanecké sněmovně cituje článek z Aeronetu, ve kterém stojí, že když denně sníte jednu granuli chlóru do bazénu, tak nikdy nedostanete rakovinu. Tento nápad vnucuje ministrovi zdravotnictví Vojtěchovi. Tomio se navíc začíná bát svého nápadu s referendem, jelikož referendum o vyhoštění Tomia z České republiky podepsalo už 9 a půl milionu lidí, tedy všichni kromě voličů SPD. Jde do tuhého.

Sobota

Jelikož se půl roku zahálelo hledáním vhodných koaličních partnerů, tak se rozhodlo, že se bude makat i v sobotu. Sice uběhlo jen 6 dní od vytvoření koalice, ale všichni ministři z ANO už mají ponorku z Tomiových řečí o islámu a referendu. I když poté, co se dozvěděl, že ho tu většina republiky nechce, tak začal o přímé demokracii pochybovat. Komunisté furt vzpomínají na zlatá padesátá a proslýchá se, že mají připravený zvací dopis, který chtějí příští týden poslat Putinovi.

Neděle

Andrejovi došla trpělivost. Nejhorší je, že už nic nemůže svádět na Kalouska a Sobotku, protože si do své koalice zvolil to nejhorší, co se do vlády mohlo dostat. Byl to jeden z jeho nejděsivějších politických týdnů v životě. Nezbývá nic jiného, než to položit a čekat, jestli budou vyhlášeny nové volby nebo se o složení vlády postará někdo jiný.

A zde si přečtete, jak vypadal černý pátek českých politiků.


Komentáře