fb pixel Velikonoční filmy: Co si pustit o svátcích jara (nejen) na Netflixu?
Vyhledávání

Co si pustit o Velikonocích? Šílené komedie i výpravná dramata o životě Krista!

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Velikonoční víkend v roce 2021 slibuje deštivé počasí a na koledu stejně nemůžete. Tak si radši pusťte nějaký velikonoční film, hm?

redakce G.cz 3.4.2021, 10:00

Králíci, kam se podíváš

Velikonoční svátky jsou těmi nejvýznamnějšími křesťanskými dny v roce, připomínají totiž smrt a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Ale i bezvěrci si mohou oslavu jara užít, i kdyby třeba jenom plátkem domácího mazance s máslem a kakaem. Letos to asi bude třeba; nejen, že má celý velikonoční víkend pršet a teploty mají spadnout někam k deseti stupňům, zároveň vinou koronavirové krize neproběhne žádné tradiční koledování.

Je to tak akorát na to zalézt do postele a pustit si film. S velikonoční tematikou, samozřejmě! Několik jsme jich pro vás vybrali v následující galerii:

Milovníci klasiky by měli využít příležitost připomenout si legendární filmovou adaptaci muzikálového kultu Jesus Christ Superstar. Ti, kdo radši pořádné drama, si mohou pustit Poslední umučení Krista, zdaleka nejlepší převedení života Ježíše Nazaretského na stříbrné plátno. Willem Dafoe v úloze Mesiáše v majstrštyku Martina Scorseseho přímo exceluje! A zdatně mu sekunduje David Bowie v úloze Piláta Pontského.

Ti, kdo mají doma děti, mohou pustit nějakou animovanou legrácku se zajíci, třeba Králíčka Petra nebo na Netlfixu dostupný live action snímek Hop. Zároveň je jistě vhodné vytáhnout Monty Pythony a jejich Život Briana, brilantní satiru, která se hodí o Vánocích, Velikonocích a tak nějak kdykoliv.

Veselé Velikonoce všem, přátelé!

Podobné články

Doporučujeme

Další články