fb pixel Co se bude dít na Hradech CZ 2019? Vystoupí PSH, Jelen i 8 vítězů talentové soutěže – G.cz
Vyhledávání

Co se bude dít na Hradech CZ 2019? Vystoupí PSH, Jelen i 8 vítězů talentové soutěže

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Chodíte rádi po památkách a zároveň jste fanoušci hudebních festivalů? Pak pro vás máme dokonalou radu, jak můžete zabít dvě mouchy jednou ranou. Vyrazte na putovní akci Hrady CZ, která se letos bude konat už po patnácté. Vše vypukne v pátek 12. července na hradě Točníku a pak můžete každý další víkend až do konce prázdnin zamířit za kulturou na jinou historickou památku. A ma jaké hvězdy české a slovenské hudební scény se v tomto magickém prostředí můžete těšit?

Václav Roman
Václav Roman 18.6.2019, 13:50

Za hudbou na hrady

Festival Hrady CZ se koná pravidelně rok co rok na různých historických památkách či v jejich blízkosti už od roku 2005. Letošní 15. ročník odstartuje 12. července tradičně na hradě Točníku a zakončen pak bude 31. srpna na Bezdězu. Putovní festival se odehraje v prostředí osmi hradů po celé naší zemi a kdo na něj zavítá, neprohloupí, neboť v ceně lístku je také zahrnuta prohlídka daného hradu. Festivalové dění je v plánu vždy v pátek a sobotu.

Po Točníku přijde na řadu Kunětická hora, dále pak Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec na Moravicí, Bouzov a nakonec avizovaný Bezděz.

Koncerty se budou konat vždy na dvou pódiích v blízkosti jednotlivých hradů. Vystoupí kapely a interpreti, jako jsou například PSH, Jelen, Wohnout, Kamil Střihavka & The Leaders!, Visací zámek či Anna K. Po šesti letech se na festival vrací kapela Kryštof.

Na jednotlivých hradních zastávkách budou koncertovat také No Name, Arakain & Lucie Bílá, Mirai, Marpo & Troublegang a Michal Hrůza.

V pátečním programu najdete vždy vítěze talentové soutěže „Zahraj si s kapelou na festivalu Hrady CZ“, která pořadatelé vyhlásili již podruhé. Touhu zahrát si projevilo celkem šest desítek kapel, z nichž byly v každém regionu vybrány tři nejlepší, pro které mohli fanoušci hlasovat na na facebookové stránce festivalu. A kdo uspěl? Fandíme talentovaným kapelám a interpretům, proto vám všech osm vítězů talentové soutěže hezky pěkně představíme:

1. Točník: Curlies- Pochodem vchod

2. Kunětická hora: My Chemical Romance revival - I'm Not Okay

3. Švihov: 9.Planeta -Toulavá

4. Rožmberk nad Vltavou: Štěpán Soukup – Alkoholka

6. Hradec nad Moravicí: Naděje – Intiminta

7. Bouzov: Frozen Poppyhead - Searing Tides

8. Bezděz: AnarchiA – Oheň v duši

Lístky a termíny

Vstupenky na jednotlivé dny a víkendy si můžete pořídit v síti Ticketstream. Termíny a místa 15. ročníku pak přehledně zde:

České hrady.CZ

Točník 12. – 13. 7. 2019
Kunětická hora 19. – 20. 7. 2019
Švihov 26. – 27. 7. 2019
Rožmberk nad Vltavou 2. – 3. 8. 2019
Bezděz 30. – 31. 8. 2019

Moravské hrady.CZ

Veveří 9. – 10. 8. 2019
Hradec nad Moravicí 16. – 17. 8. 2019
Bouzov 23. – 24. 8. 2019

6 hvězd, kvůli kterým se vyplatí vyrazit na tradiční metalový nářez v pevnosti Josefov neboli na festival Brutal Assault.

Podobné články

Doporučujeme

Další články