Brutal Assault hlásí skoro vyprodáno: 6 hvězd, kvůli kterým se vyplatí vyrazit na tradiční metalový nářez v pevnosti Josefov – G.cz
Vyhledávání

Brutal Assault hlásí skoro vyprodáno: 6 hvězd, kvůli kterým se vyplatí vyrazit na tradiční metalový nářez v pevnosti Josefov

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Chcete zažít festival s pořádnou atmosférou? Pak vyrazte mezi 7. až 10. srpnem 2019 do Jaroměře, kde se v pevnosti Josefov bude konat 24. ročník metalového nářezu Brutal Assault. Pro návštěvníky je připraven nadupaný program plný hvězd i spousta akcí okolo. To vše v členitých a zajímavých prostoráchch historické vojenské pevnosti z 18. století, která v letních vedrech bude navíc místem příjemného osvěžení. Ale pozor! Pořadatelé hlásí, že kapacita už je z více než 88 % vyprodaná. Na co se letos můžete těšit?

Václav Roman
Václav Roman 14.6.2019, 07:00

Svátek fanoušků té nejtvrdší muziky

Festival Brutal Assault je výborně zavedený a po právu jej můžeme řadit mezi ty největší, které se u nás konají. Je už přes dvacet let kotvištěm metalu a přidruženého potemnělého umění. Na pěti pódiích vystoupí přes 130 kapel, další umělci se budou prezentovat v několik galeriích. Co se hudby týká, můžeme se těšit jak na zavedené klasiky metalových žánrů, tak osvěžující výběr toho nejlepšího z undergroundu.

Pořadatelé na konci května uzavřeli mimořádně atraktivní lineup a zároveň vypustili do světa informaci, že čtyři pětiny vstupenek už jsou pryč. Pevnost je sice rozlehlá a členitá, ale ne nafukovací. Kdo chce letošní Brutal Assault zažít na vlastní kůži, neměl by otálet a po festivalové permanentce, která vyjde v základní ceně na 2 550,- Kč, se začít shánět.

Zajímavého toho je v programu hodně, zde nabízíme pár ukázek:

1. Anthrax

Na Brutal Assault si budete moci zcela poprvé vychutnat legendární americkou trash metalovou skupinu Anthrax, u jejíhož zrodu stáli v roce 1981 kytarista Scott Ian a basák Danny Lilker. Tato skupina bývá zařazována spolu s Metallicou, Slayer a Magadeth mezi největší hvězdy trash metalu.

2. Of Mice & Men

Další americké hvězdy přijíždějí z Kalifornie a přivezou to nejlepší z moderního metalcoru. Kapela Of Mice & Men je aktivní od roku 2009 a letos si připomíná desáté výročí své existence. Před dvěma lety oznámil odchod z kapely její frontman a jeden ze zakládajících členů Austin Carlile, který trpí vzácnou genetickou poruchou. Od té doby pokračují Of Mice & Men jako čtveřice.

3. Parkway Drive

Další vlna metalcorové energie se přivalí ze zlatého pobřeží Austrálie. Parkway Drive to v našich končinách moc dobře znají, vždyť se tu ukážou už počtvrté za poslední dva roky. Svou ohnivou show rozjeli například na Aerodrome Festivalu a letos jste je mohli už vidět ve Foru Karlín. Na festival Brutal Assault mají už určitě připraveno plno melodických hymen z poslední desky Reverence.

4. Anathema

Post-progressivní a alternativní rock bez hranic to je skupina Anathema z Liverpoolu, která má na svém kontě od roku 1990 neuvěřitelných 11 alb. Kapela, kterou vedou bratři Daniel a Vincent Cavanaghovi se věnuje pokaždé osobité tvorbě vyvolávající emoce na základě vlastního uměleckého rozpoložení. Jejich posledním počinem je album The Optimist, které vyšlo v roce 2017.

5. Sodom

Kapela Sodom, která existuje od roku 1981, patří mezi největší legendy německého trashmetalu. Dobrou zprávou je, že do sestavy se vrátil Frank Blackfire, který se skupinou natočil stěžejní alba Persecution Mania a Agent Orange nebo živák Mortal Way Of Live.

6. Napalm Death

Britsko-americká kapela Napalm Death je jednou z ikon stylu grindcore, u jehož zrodu sama stála. V uplynulých letech u nás tato kapela, která má na svém kontě už 15 studiových alb, mnohokrát koncertovala.

Na vlas stejně jako v předchozích leech, i tentokrát si mohou fanoušci vygenerovat vlastní plakát Brutal Assaultu s kapelami dle svého nejlepšího vkusu a preferencí.

A zde se můžete podívat na nejlepší momentky z loňského Brutal Assaultu: na nejtvrdší český festival se sjelo 19 tisíc metlošů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články