Co dnes dělá Barack Obama? Podepisuje televizní kontrakty a jezdí po příbuzných – G.cz
Vyhledávání

Co dnes dělá Barack Obama? Podepisuje televizní kontrakty a jezdí po příbuzných

Obama má svůj portrét. Obamovi a jejich Vánoce v roce 2017. Asi klidnější, než těch předchozích osm. Obamovi a díkuvzdání 2017. Obama při projevu k příležitosti 100. výročí od narození Nelsona Mandely. + DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Barack Obama vykonával funkci prezidenta Spojených států amerických po dobu osmi let, ale jednoho lednového dne roku 2017 se probudil a už nejmocnějším člověkem světa nebyl. Přestal přijímat zahraniční návštěvy v Oválné pracovně a jezdit na mezinárodní summity. Jeho život se ale do normálních kolejí nevrátil. Co dělá Barack Obama, který dnes slaví 57. narozeniny, když už není prezident USA.

Václav Roman
Václav Roman 3.8.2018, 15:10

1. Televizní kontrakt za půl miliardy dolarů

Na jaře probleskla médii zpráva, že manželé Obamovi jednali s internetovou televizí Netflix o natočení pořadu, který by měl jednou nahradit House of Cards (Domek z karet). New York Times uvedl, že se má jednat o kontrakt v celkové hodnotě 500 milionů dolarů. Jaký bude mít show formát, na to si budeme muset ještě počkat. Ale podle všeho se Obamovi s Netflixem dohodli na mnohaleté spolupráci a jejich společnost Higher Ground Productions má pro televizi produkovat nejen seriály, ale také dokumentární a hrané filmy.

2. Zasloužený relax

Těsně poté, co předal funkci svému nástupci Donaldu Trumpovi, odletěl Barack Obama a jeho žena Michelle oddávat se zaslouženému odpočinku do Karibiku. Zamířili do luxusního sídla britského miliardáře Richarda Bransona, kterému patří ostrov Necker Island v souostroví Britských Panenských ostrovech. Obama, rodák z havajského Honolulu si zde například užíval na kiteboardu.

3. Obama se stal největším prezidentem historie

Americký server USA Today nedávno zveřejnil výsledky ankety, v níž zazněla jediná otázka: „Který z amerických prezidentů vykonával svou funkci nejlépe?“ Výsledkům dominoval právě Barack Obama, který získal 40 % hlasů. Za ním se umístil Bill Clinton se 33 % a na třetím místě skončil Ronald Reagan. Tvůrci ankety umožnili hlasovat i pro Donalda Trumpa, ten však do pořadí na nejvyšších příčkách nepromluvil.

4. Účast na velkých akcích

Už nemá takovou zodpovědnost, ale jeho slova mají pořád velkou váhu, a tak se účastní i nadále významných akcí. Měl například proslov v jihoafrickém Johannesburgu, kde se konala akce, která měla připomenout velkého bojovníka za svobodu jihoafrického lidu Nelsona Mandelu. Ve svém projevu mimo jiné zmínil, že za demokracii je potřeba neustále bojovat.

5. Jezdí po příbuzných

Představte si tu situaci, stanete se prezidentem a nemůžete se jít podívat do rodné vesnice svého otce. Přesně to se Obamovi, když vykonával prezidentskou funkci, stalo. Rodná vesnice jeho otce Baracka Obamy se nachází na jihozápadě Keni. Jenomže když byl jako prezident v roce 2015 na oficiální návštěvě této africké země, tak do vesnice Kogelo z bezpečnostních důvodů zamířit nemohl. Naposledy zde tak byl coby americký senátor v roce 2006. Letos se zde objevil po dlouhých dvanácti letech a setkal se například se svou nevlastní babičkou.

A zde si přečtěte 21 výňatků z deníčku Donalda Trumpa.

Podobné články

Doporučujeme

Další články