fb pixel Co dal světu Nikola Tesla? Nefunkční léčidlo, stroj na zemětřesení a námět na projektor myšlenek – G.cz
Vyhledávání

Co dal světu Nikola Tesla? Nefunkční léčidlo, stroj na zemětřesení a námět na projektor myšlenek

+ DALŠÍCH 13 FOTEK + DALŠÍCH 14 FOTEK

Superhrdina přelomu století, vizionář, Pán blesků, génius… Nikola Tesla má historickou pověst člověka, kterého může v Nolanově filmu zahrát jedině David Bowie. Z toho, co si můžete přečíst na internetu, musíte mít zákonitě dojem, že kdybychom náhodou měli dva Tesly, dávno žijeme na Marsu. Ale je to vážně pravda?

Jan Studnička
Jan Studnička 10.7.2020, 16:15

Superhrdina Nikola

Inu, není pochyb o tom, že Nikola Tesla byl výjimečný muž. Skutečný génius a skutečný vizionář, který posunul lidstvo jako civilizaci kupředu. Ale není pravda, že by sestřelil tunguzský meteorit. To je totiž jedna z populárních teorií.

Tvrdí, že tu noc, co se stala ta kataklyzmatická věc nad Sibiří, Nikola Tesla zrovna experimentoval se svým dálkovým přenosem energie. Tou údajně rozstřelil meteorit několik kilometrů nad zemským povrchem a tím zachránil svět.

Pak existuje super teorie tom, že Tesla přišel na způsob, jak pohánět celá města a armády vozidel za v podstatě nulové náklady, takže ho ropná impéria amerických zbohatlíků zničila a zdiskreditovala. Proto, říkají konspirační teoretici, je tak zneuznaný. Ano, je tak zneuznaný, že je po něm pojmenovaná fyzikální jednotka.

Taky je tu Filadelfský experiment, ve kterém Tesla údajně chtěl nechat zneviditelnit bitevní loď, ale místo toho ho teleportoval do jiné dimenze, kde se část posádky protavila do trupu lodi, část zmizela a určité procento námořníků mělo rapidně zestárnout. Jak asi tušíte, to se taky nikdy nestalo.

Je jasné, že na Teslu se tyhle historky budou lepit jednak proto, že to byl svým způsobem podivín, který měl kromě spousty geniálních nápadů taky spoustu naprosto debilních nápadů. Ale my se dnes pojďme soustředit na ty nejlepší a podíváme se na Teslovy vynálezy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články