Církev by měla znovu zavést desátky. „Pořád lepší než platit padesátky státu,“ shodují se daňoví poplatníci – G.cz
Vyhledávání

Církev by měla znovu zavést desátky. „Pořád lepší než platit padesátky státu,“ shodují se daňoví poplatníci

Zdroj: profimedia.cz

Poté, co se hnutí ANO společně s ČSSD rozhodlo přistoupit na podmínky KSČM a podpořit zdanění církevních restitucí, reakce ze strany církví a náboženských společností na sebe nenechala dlouho čekat. Církev se samozřejmě bude soudit. My doporučujeme církvi, aby znovu začala vybírat desátky. Nás občany to vyjde levněji, protože lepší je ze všeho, co vyděláme, platit procent deset, než těch padesát, co odvádíme státu.

Martin Miko
Martin Miko 6.6.2018, 10:43

Naše peníze si nezaslouží ani církev, ani stát

Na zdanění církevních restitucí nakonec vydělají skoro všichni. Tedy kromě nás slušných lidí (nemáme na mysli ty Slušné lidi, co chodí v Brně do divadla, a pak lezou na podium a dělají si ostudu, kde se dá). My totiž rádi platíme za cizí chyby. A je jedno, jestli se jedná o prasečák v Letech, Babišovo EET, protikuřácký zákon nebo zmíněné církevní restituce. Církev byla od pradávna založena na lži a chytří lidé díky ní už kdysi zjistili, že když budou strašit hloupé lidi pohádkami ze 2000 let staré knihy, tak nebudou muset nikdy pracovat. Aby si zajistili jistý a pravidelný příjem, tak zavedli desátky a odpustky. Nyní se zdá, že tyto poplatky dosahují zhruba jedné pětiny toho, co platíme dnes.

Desátky však představovaly pouze 10 % z vašich výdělků. Současná vláda vás obere zhruba o polovinu všeho co vyděláte, což nezní moc povzbudivě. Takže platíme takzvané „padesátky“. Každopádně díky rostoucímu rozumu, komunismu a vědě ztratila církev svou moc a vliv. Nám odpadla povinnost platit desátky, ale za to musíme platit daně, odvody a pojištění. Ano, ve středověku jsme také platili daně, ale rozhodně nebyli tak vysoké jako dnes.

Z pohledu času je to v podstatě tak, že to, co nám kdysi církev brala za pomoci pohádek a lží z Bible, bylo církvi během komunismu odebráno. Nyní se církvi komunisty odebraný majetek vrátí a zdaní 19 % taxou.

Všichni víme, že stát byl, je a bude nejhorší hospodář a Babiš, který chtěl vést stát jako firmu to nijak nezměnil, ba naopak. Stále se rozhazuje a populisticky utrácí bez konceptu. Daně vybrané na restitucích budou nejspíš utraceny za jízdné pro seniory a studenty. Závěrem tedy můžeme konstatovat, že jestli peníze a majetky z restitucí zůstanou v rukou státu nebo církve je stejně úplně jedno, protože nám to fakt neprospěje.

A zde od zavedení protikuřáckého zákona kouříme v průměru o 2 cigarety denně méně.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu