fb pixel “Čí je ten papírek?!” aneb Výběr legendárních hlášek umanuté, cynické a kouzelné Monicy z Přátel – G.cz
Vyhledávání

“Čí je ten papírek?!” aneb Výběr legendárních hlášek umanuté, cynické a kouzelné Monicy z Přátel

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Je pořádná, možná až moc, cynická a ručníky si dělí do jedenácti kategorií. Monica Geller je za nás nejlepší z holčičího tria v seriálu Přátelé, a to i když je trochu umíněná a pravda, žít s ní by asi reálně bylo dost nesnesitelné. Její představitelka Courteney Cox dnes slaví 56. narozeniny, a tak jsme dali dohromady několik Moničiných slavných hlášek...

redakce G.cz 15.6.2020, 13:31

"Všimla jsem si, že řada z vás ta víčka na fixy jen nasazuje..."

Depresivní Ross, rozmazlená Rachel, švihlá Phoebe, trouba Joey, traumatizovaný Chandler, panovačná Monica. Devadesátkový sitcom Přátelé dnes řadě lidí není po chuti a diskuze o tom, že je v něm vlastně tuna rasismu, sexismu a vůbec všeho, co se teď snažíme vymýtit, probíhá už delší dobu. Pravda ale je, že spousta z nás na tom seriálu vyrůstala, anebo na něj alespoň každý den zírala, když běžel na některé z českých televizí, vždycky v podvečer. A hlavně se u něj většina z nás smála, takže...

Základem toho smíchu, jak už to u sitcomů bývá, byly kvalitně napsané gagy a hlášky. Nejlépe samozřejmě fungují v dialogu, ale každá postava měla své vtipné momenty i sama za sebe. A protože dnes slaví 56. narozeniny herecká představitelka naší oblíbené Monicy, pár citátů téhle svérázné kuchařky s neléčeným OCD jsme vybrali do následující galerie:

Rossovu sestřičku hrála Courteney Cox, ačkoliv původně ji tvůrci seriálu obsadili do role Rachel. Vzhledem k jejím sarkastickému vystupování bylo ale celkem záhy jasné, že se mnohem víc hodí právě na Monicu. Roli Moničiny nejlepší kamarádky pak dostal Jennifer Aniston a ty dvě se spřátelily i v reálu, kterýžto vztah trvá dodnes.

Cox přitom původně o kariéru herečky neusilovala, chtěla být topmodelkou. I když pocházela z movité rodiny, její dětství a dospívání nebylo ideální. Rodiče se rozvedli a každý si pořídil nového partnera a kupu jiných dětí. Na Courteney nikdo neměl čas, a tak se rebelující teenagerka rozhodla svůj vztek vybít ve hře na bicí. Po maturitě vyrazila studovat architekturu na Mount Vernon College ve Washingtonu, ale nechala toho hned v prváku. Pak vyrazila vstříc slávě směr New York City. Tam si nabrnkla hudebního agenta Iana Copelanda a právě ten jí po několika reklamních štěcích poradil, ať se přihlásí na kurzy herectví, že toho na ní je víc než jen hezká tvářička. Cox jej poslechla a po několika menších rolích ve filmech už přišli Přátelé a životní role.

Ačkoliv Monica měla původně skončit s Joeym, je skvělé, že se tvůrci rozhodli dát ji dohromady s Chandlerem. Dynamika jejich vztahu, špičkování a láska založená na přátelství je asi nejzdravější věcí, kterou v kultovním sitcomu může divák vidět. Kdybyste si chtěli dát něco málo Chandlerových hlášek, tak můžete tady:

Během natáčení seriálu Courteney Cox potkala svého budoucího manžela Davida Arquetta. Herečtí kolegové, kteří jsou dnes již rozvedení, se vzali v období mezi pátou a šestou sérií, a proto jim tvůrci jako svatební dar věnovali 1. epizodu 6. řady, v níž se řeší, že Ross a Rachel se opilí vzali v Las Vegas. Cox si po svatbě ke jménu přidala příjmení Arquette, a proto ho mají všichni herci i členové štábu v titulcích také připsané k těm svým. Taková soudržnost tehdy na place panovala! Hezké.

Podobné články

Doporučujeme

Další články