"Vy jste snědl MŮJ SENDVIČ?!" 7 nejlepších epizod Přátel, které se točí kolem mrzouta Rosse – G.cz
Vyhledávání

"Vy jste snědl MŮJ SENDVIČ?!" 7 nejlepších epizod Přátel, které se točí kolem mrzouta Rosse

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

David Schwimmer aka Ross z Přátel dnes slaví narozeniny. Není to sice ta nejoblíbenější postava z kultovní devadesátkové bandy, ale pár světlých momentů přeci jen má. Dali jsme do kupy naše nejoblíbenější, v jaké epizodě nejvíc bavil vás?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 2.11.2018, 12:20

1. Rossův sendvič

Ross: "Vy jste vyhodil MŮJ SEDNVIČ? "
Šéf muzea: "No... Byl hrozně velký a..."
Ross: "MŮJ SEDNVIČ?!!!"

Devátá epizoda páté série vystihuje, jak se občas cítí každý z nás. Rossovi se hroutí život a aby toho nebylo málo, někdo mu v práci ukradne sendvič. Jeho oblíbený krůtí sendvič se speciálním zvlhčovačem uprostřed. Nakonec zjistí, že zlodějem byl jeho šéf, který nejen, že sendvič čmajznul, on ho dokonce ani nedojedl a VYHODIL? Ross chytne hysterák a v muzeu dostane nařízené volno.

2. Jak chtěl být Ross opálený

Ross: "Šel jsem na místo, kam mě poslala tvoje žena."
Chandler: "A bylo to místo na slunci?"

Poslední série Přátel už byla trochu vyčpělá, ale pár světlých momentů by se tam našlo. Třeba epizoda třetí, kde se Ross po vzoru Monicy rozhodne zajít do solárka, aby si nechal nastříkat umělé opálení. Vůbec ale nepochopí princip a skončí totálně hnědý jen na půlce těla.

3. Chandler překročil čáru

Ross: "Dnes mi to nejde. Pheobe, myslíš, že bys mohla...?"
Phoebe: "Po tom, cos... Ne, promiň. Jistě, zkusím to."
Ross (ke zbývajícím holkám): "Jasně, že prý mi to nejde!"

Hlavním tématem epizody je Chandler, který políbí Joeyho dívku Kathy. Zbytek party řeší mnohem závažnější věc. Vyjde najevo, že Ross kdysi skládal hudbu přátelé ho povzbudí, aby vystupoval veřejně. Problém je, že, no, Rossova hudba je strašná, což on sám neslyší. Ačkoliv z pohledu dnešní electro producentů je spíš vizionář!

4. Jak Rachel snila

Ross:"Musíš si najít hranici mezi zlodějnou a braním toho, co ti hotel dluží. Třeba fén v koupelně? Ne, ne, ne! Ale šampóny a kondicionéry? Jo, jo, jo!"

Chandler chtěl vyrazit na víkend do Vermontu s Monicou, ale ta kvůli práci nikam nemůže. Hotel, co Chandler objednal, nevrací peníze, a tak sbalí Rosse a vyrazí spolu. Nakonec musí do ještě dražšího pokoje, což si podle Rosse vynahradí tím, že nakradou všechno, co hotel nabízí. Třeba jablka. Nebo noviny. Nebo sůl ze slánky. Ale slánku ne! To už je se nedělá. Ross se navíc strašně nafrčí sladkými bonbony z javorového sirupu. Sranda.

5. Jak byl Ross v pohodě

Ross: "Jsem v pohodě!"

Totální bolest, kterou zná každý, kdo se někdy snažil kamarádit s ex. Ross chodí s krásnou vědkyní Charlie, zatímco Joey to dá dohromady s Rachel, což Ross nezvládá. Ale, jak sám řekne asi dvacetkrát, je v pohodě, a tak si dají večer ve čtyřech s margaritou. Tu skoro celou vypije Ross a je to no, strašně smutné. Jako celý Ross.

6. Novoroční předsevzetí

Ross: "Bože, to se musí tak tulit zrovna teď? To se mě snaží zabít?"

Všichni z bandy si dají nějaké novoroční předsevzetí. Ross se rozhodne, že každý den zkusí něco nového. Chandler zase nesmí dělat fóry, což se ukáže jako extra těžké, protože to Rossovo "něco nového" jsou upnuté kožené kalhoty. Vezme si je na rande a je mu v nich hrozné vedro, tak si je chce sundat, jenž už zas nejdou natáhnout. Končí to katastrofálně...

7. Jak se Ross přeřekl

Ross:" Já, Ross..."
Oddávající: "Beru si tebe, Emily..."
Ross: "Beru si tebe, Rachel."

Absolutní klasika. Ross si v Londýně bere Emily, ale při obřadu se přeřekne a zamění jméno své nastávající se jménem své bývalé. To vede postupnému rozpadu manželství a dramatu mezi Rossem a Rachel. Důležitější ale pořád je, že v téhle části seriálu to dají dohromady Chandler s Monicou.

A tady naše nejoblíbenější díly Simpsonových s Apuem v hlavní roli.

Podobné články

Doporučujeme

Další články