fb pixel "Chandlere Bingu, ukaž mi pinďu!": 10 nejlepších hlášek ztřeštěné Rachel Green – G.cz
Vyhledávání

"Chandlere Bingu, ukaž mi pinďu!": 10 nejlepších hlášek ztřeštěné Rachel Green

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Celosvětové proslulosti dosáhla díky roli lehce ztřeštěné Rachel v sitcomu Přátelé, jehož natáčením strávila pětinu svého života. Ač by jí to nikdo nehádal, dnes slaví Jennifer Aniston jednapadesáté narozeniny. Rozhodli jsme se tedy, že jí popřejeme připomenutím nejlepších hlášek postavy, která ji proslavila.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 11.2.2020, 12:09

Sexsymbolem přes noc

Za 10 let bylo natočeno celkem 236 epizod Přátel. I když z dnešního pohledu se jedná o pořad našlapaný homofobními, sexistickými a jinými narážkami, tehdy to byl hit a i dnes je to zkrátka srdcovka. A pro některé představitele ústřední partičky znamenala účast v seriálu zásadní zlom v kariéře. Například pro Jennifer Aniston. Před nabídkou hrát roli Rachel tohle děvče nikdo neznal. Její agent ji nejprve donutil shodit deset kilo a i pak jí byl schopen sehnat jen malé roličky.

Rozmazlená a posléze napravená slečna Green ale z Aniston téměř okamžitě udělala hvězdu a především sexsymbol. Řada fanoušků i u nás má jistě hluboko v paměti rok 1996, kdy se nahá Jennifer a její zadek společně objevili na obálce magazínu The Rolling Stone. Za svou roli byla Jen několikrát nominována na cenu Emmy a v roce 2003 dokonce získala Zlatý glóbus jako nejlepší seriálová herečka. A to se s ní přitom původně počítalo jako s Monikou Geller, jenže pak se objevila na scéně Courteney Cox a všechno bylo jinak.

Pojďme si Jeninu osudovou roli připomenout sadou vybranách hlášek:

Nejsou to ale jen Přátelé, co dělá z Jen hvězdu. Obří popularita seriálu zapříčinila, že se následně s filmovými nabídkami roztrhl pytel a začala se často objevovat i na filmovém plátně. Největšího ocenění se jí ale přeci jen dostává zejména v posledních letech. Jako vilná vedoucí se objevila v komedii Šéfové na zabití, geniální taneček ve spodním prádle předvedla v Millerových na tripu a letos získala cenu SAG za svůj výkon v seriálu The Morning Show. Od roku 2012 má dokonce hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy v Los Angeles.

Mimochodem právě na SAG Awards se Jen postarala o menší rozruch bulvárního rozměru - v zákulisí se totiž setkala se svým exmanželem, hollywoodským krasavcem Bradem Pittem. Jejich vztah byl před lety tématem číslo jedna, Brad totiž Jen opustil kvůli Angelině Jolie. I s tou se teď čerstvě oscarový herec v loňském roce rozvedl.

Podobné články

Doporučujeme

Další články