fb pixel Chystaný dokument Pavarotti odhalí, jaký byl ve skutečnosti nejlepší tenor historie – G.cz
Vyhledávání

Chystaný dokument Pavarotti odhalí, jaký byl ve skutečnosti nejlepší tenor historie

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Legendární pěvec Luciano Pavarotti daroval svůj život hudbě a svůj hlas světu. Z chudého italského chlapce se vypracoval na operní legendu a svou slávou předčil popularitu těch největších rockových hvězd. Jeho životní příběh můžete zhlédnout v kinech od 11. července, kdy má premiéru dokument Pavarotti, který natočil oscarový režisér Ron Howard.

Václav Roman
Václav Roman 28.5.2019, 13:46

Pan opera

Bono Vox z U2 pronesl na adresu hudební legendy následující: „Někteří zpěváci umí zpívat operu. Pavarotti byl opera.“ A skutečně. Jeho jméno zná celý svět, stal se hudební ikonou, která překročila hranice operního žánru. Přiblížil operu nejširšímu publiku.

V chystaném dokumentu se však dozvíte mnohem více, než že nejlepšího tenora historie v roce 1972 obecenstvo Metropolitní opery v New Yorku celkem 17x vytleskalo před oponu. Dokument má být hlubokým portrétem samotného Luciana. Má ukázat, jaký ve skutečnosti byl, jak žil a co bylo jeho hnacím motorem. Ron Howard natočil intimní filmový pohled na život, práci i osobu operní legendy.

Použil k tomu jak veřejně známé záběry, tak i soukromé, které jste dosud vidět nemohli. Tvůrci dostali možnost využít videozáběry od jeho přátel, rodiny i spolupracovníků. Pavarotti je na nich maximálně otevřený a upřímný.

Režisér byl ohromen

„Nejsem ani trochu znalec opery. Pavarottiho jsem musel studovat a objevovat. To, co jsem se naučil a dozvěděl, mě ohromilo, a prostě to vyprávím a předávám dále,“ uvedl Howard, jehož jméno také nepatří rozhodně mezi neznámé. Mimo jiné natočil dokument o Beatles Eight Days a Week – The Touring Years, dále pak filmy jako Apollo 13, Šifra mistra Leonarda nebo Rivalové. Za režii Čisté duše získal dokonce Oscara.

Dokument Pavarotti, který bude mít premiéru 11. července 2019, je dle Howardových slov plný zvratů a emocí a svou velkolepostí připomíná operu.

Že se jedná o slibný projekt, ukazuje už následující trailer:

A zde si můžete přečíst o tom, že Bohdan Sláma natáčí svůj první historický film: Krajina ve stínu je drama o krvavém soužití Čechů a Němců.

Podobné články

Doporučujeme

Další články