fb pixel Chodící vetešnictví z jiné galaxie: Jana Uriel Kratochvílová slaví 69. pozemské narozeniny – G.cz
Vyhledávání

Chodící vetešnictví z jiné galaxie: Jana Uriel Kratochvílová slaví 69. pozemské narozeniny

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Na české hudební scéně se už delší dobu pohybuje jakási tajemná žena ze Zlína, která je známá svými výstředními outfity a pokrývkami hlavy i obličeje. Člověk z ní má rozporuplné pocity a neví, jestli se zbláznila nebo jestli to myslí vážně. Řeč je samozřejmě o Janě Uriel Kratochvílové, která 14. ledna slaví 69. narozeniny. Proto by bylo dobré připomenout si její nejšílenější outfity, kterými nás baví už dlouhá léta.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 4.1.2022, 10:25

Unikát české hudební scény

Zatímco dnešní generace vnímá Janu Uriel Kratochvílovou jako šílenou paní, která se na sebe snaží upozornit bizarními oblečky a maskami, tak ti dříve narození moc dobře ví, že má za sebou poměrně dlouhou a úspěšnou hudební kariéru, jež sahá až do 70. let. Postupně se dokázala prosadit v kapelách jako Kroky Františka Janečka nebo Heval až k sólové kariéře zpěvačky. Svou výstředností provokovala však už v 80. letech, takže není divu, že měla problémy s tehdejším komunistickým režimem, kterému se její činnost nelíbila. A tak následovaly tresty v podobě zákazů.

To vyvrcholilo v emigraci do Anglie v roce 1983, kdy se měla zúčastnit hudebního festivalu v Irsku. Po jejím odjezdu na festival se po zemi rozkřiklo, že utíká ze země, takže byly její desky staženy z prodeje a jméno Jana Kratochvílová bylo v podstatě zakázáno. I z těchto důvodů zpěvačka skutečně emigrovala. Kdyby se vrátila zpět domů, čekalo by na ni jen vězení a zákaz činnosti. Ve Velké Británii se jí podařilo vydat desku, která se prodávala po celém světě, včetně Japonska. Následně koncertovala v zemích západní Evropy.

Po revoluci se vrátila zpět domů, kde natočila pod všemožnými uměleckými jmény několik desek. Fanoušci ji mohou znát nejen jako Uriel, ale i Zuru, Heretyka nebo Z. Goddess. Dodnes se jedná o velmi aktivní zpěvačku, která vystupuje s kapelou Illuminati.ca.

Jaký je váš nejoblíbenější outfit Jany Kratochvílové? Napište nám do komentářů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články