Chodící vetešnictví z jiné galaxie: Jana Uriel Kratochvílová slaví 67. pozemské narozeniny – G.cz
Vyhledávání

Chodící vetešnictví z jiné galaxie: Jana Uriel Kratochvílová slaví 67. pozemské narozeniny

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Na české hudební scéně se už delší dobu pohybuje jakási tajemná žena ze Zlína, která je známá svými výstředními outfity a pokrývkami hlavy i obličeje. Člověk z ní má rozporuplné pocity a neví, jestli se zbláznila nebo jestli to myslí vážně. Řeč je samozřejmě o Janě Uriel Kratochvílové, která dnes slaví 67. narozeniny. Proto by bylo dobré připomenout si její nejsílenější outfity, kterými nás baví už dlouhá léta.

Martin Miko
Martin Miko 14.1.2020, 13:57

Unikát české hudební scény

Zatímco dnešní generace vnímá Janu Uriel Kratochvílovou jako šílenou paní, která se na sebe snaží upozornit bizarními oblečky a maskami, tak ti dříve narození moc dobře vědí, že má za sebou poměrně dlouhou a úspěšnou hudební kariéru, která sahá až do 70. let. Postupně se dokázala prosadit v kapelách jako Kroky Františka Janečka nebo Heval až k sólové kariéře zpěvačky. Svou výstředností provokovala však už v 80. letech, takže není divu, že měla problémy s tehdejším komunistickým režimem, kterému se její činnost nelíbila, a tak následovaly tresty v podobě zákazů.

To vyvrcholilo v emigraci do Anglie v roce 1983, kdy se měla zúčastnit hudebního festivalu v Irsku. Po jejím odjezdu na festival se po zemi rozkřiklo, že utíká ze země, takže byly její desky staženy z prodeje a jméno Jana Kratochvílová bylo v podstatě zakázáno. I z těchto důvodů zpěvačka skutečně emigrovala. Kdyby se vrátila zpět domů, čekalo by na ní jen vězení a zákaz činnosti. Ve Velké Británii se jí podařilo vydat desku, která se prodávala po celém světě, včetně Japonska. Následně koncertovala v zemích západní Evropy.

Po revoluci se vrátila zpět domů, kde natočila pod všemožnými uměleckými jmény několik desek. Fanoušci ji mohou znát nejen jako Urieil, ale i Zuru, Heretyka nebo Z. Goddess. Dodnes jedná o velmi aktivní zpěvačku, která vystupuje s kapelou Illuminati.ca.

Jaký je váš nejoblíbenější outfit Jany Kratochvílové? Napište nám do komentářů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články