fb pixel Chci válku: Youtuber Filip Grznár je vyšetřován policií kvůli schvalování ruské invaze – G.cz
Vyhledávání

Chci válku: Youtuber Filip Grznár je vyšetřován policií kvůli schvalování ruské invaze

Zdroj: Profimedia

Zápasník MMA, profesionální fitness trenér, youtuber a především Okamurův kamarád Filip Grznár je v současnosti vyšetřován policií z důvodu schvalování války na Ukrajině, kterou rozpoutalo Rusko. Jeho vyjádření na sociálních sítích jsou tak bizarní, že se člověk ani nediví, že je tento člověk fanouškem SPD.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 25.3.2022, 07:22

Filip Grznár má problém

Veřejně schvalovat ruskou invazi na Ukrajině a veřejně vychvalovat válku na sociálních sítích se nevyplatilo plzeňskému kulturistovi, fitness trenérovi a zápasníkovi MMA Filipu Grznárovi. Toho totiž v současné době vyšetřují kriminalisté, a nejen jeho. Nezákonného schvalování války se dopustily na internetu i další desítky osob. 37letý Grznár z Plzně se měl v březnu na Facebooku dopustit veřejného vychvalování války a následně svým fanouškům sdělil, že se těší, až válečný konflikt vypukne i v České republice.

„Má to jednu velkou výhodu. Ve válce neexistuje právo. Ve válce můžeš páchat trestnou činnost jako vzteklej, což mně se líbí, to je sen. A přežijou jen ti nejsilnější. Prostě chci, aby v České republice byla válka, prostě chci, ať to Rusko nebo kdokoliv jiný přijde na nás. Chci válku,“ liboval si ve videu Grznár. V jiném videu zas nahrál podobné prohlášení, které oznámil trochu jinými slovy. „Zkrátka a dobře válka, to je vlastně jediná svoboda, protože víš, že můžeš kdykoli chcípnout, a zároveň víš, že můžeš kohokoli zabít, a to je prostě dobrý. A tuhle svobodu já chci… Chci válku v České republice a udělám pro to všechno,“ prohlásil, čímž se stal objektem vyšetřování kriminální policie.

Svými slovy se známý youtuber mohl dopustit hned několika trestných činů. Konkrétně by se mohlo jednat o podněcování útočné války nebo o popírání, schvalování a ospravedlňování genocidy. Teoreticky by Grznárovi mohl hrozit prý až desetiletý trest. Podle informací deníku Právo by měl být policií prověřován, nicméně kvůli probíhajícímu trestnímu řízení prozatím policie nemůže nikomu poskytovat žádné informace. Grznár však prý ještě nebyl vyslýchán, a tudíž ani z ničeho obviněn.

Grznár je známý i jako podporovatel SPD a dobrý přítel předsedy Svobody a přímé demokracie Tomia Okamury. Společně v minulosti natočili mnoho videí, ve kterých se navzájem utvrzují ve svých názorech. Nicméně před pár dny se Okamura rozhodl raději na svém Facebooku skrýt všechny příspěvky, které nějakým způsobem souvisely s Putinem. Často totiž vyzdvihoval citáty a politické postoje ruského diktátora, nicméně po začátku války začal hájit jiný postoj... překvapivě.

Podobné články

Doporučujeme

Další články