fb pixel Chcete se vyfotit s Iron Manem? Zaplaťte. Disney staví zábavní park podle Marvelu a důvod je jediný: peníze – G.cz
Vyhledávání

Chcete se vyfotit s Iron Manem? Zaplaťte. Disney staví zábavní park podle Marvelu a důvod je jediný: peníze

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Jestli něco Disney miluje, tak jsou to peníze. A zřejmě z toho důvodu se velice brzo dočkáme zábavního parku vytvořeného po vzoru největší filmové ságy všech dob, filmového světa Marvel. Jedna z prvních atrakcí by měla být inspirována nejnovějším snímkem Spider-Man: Daleko od domova, který se po ukončení epické Infinity Sagy stává prvním snímkem nové éry marvelovského filmového univerza.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 17.6.2019, 06:16

Nejprve Star Wars, teď už i Marvel

Filmový gigant Disney je od svého počátku neoddělitelně spojen se zábavními parky, z nichž ten nejslavnější, legendární Disneyland, byl otevřen již v roce 1955. S tím, jak se z dříve převážně animačního studia postupem času stal vlastník jedněch z největších filmových sérií všech dob, měnila se i náplň a témata těchto zábavních parků. Po obrovském úspěchu Star Wars sekce kalifornského Disneylandu, kdy si zájemci o výlet za atrakcemi ze světa Hvězdných válek musí rezervovat lístky na měsíce dopředu, se studio rozhodlo vybudovat nový zábavní park podle největší filmové série v historii, a sice podle superhrdinského filmového světa Marvelu.

Momentálně Disney mluví dokonce rovnou o třech marvelovských parcích s tím, že první komiksové atrakce by se měly objevit v části kalifornského Disneylandu již v létě 2020 – ten samý rok by se měla otevřít marvelovská sekce i v pařížském Disneylandu a o tři roky později se mají superhrdinské atrakce objevit v Hongkongu. Jelikož Disney v minulých dnech velkolepě zakončil celou 11 let trvající filmovou Infinity Sagu vydáním finálního snímku Avengers: Endgame a o svých dalších plánech zatím až na drobné výjimky mlčí, musíme si na detaily o chystaných parcích počkat do srpna letošního roku, kdy má studio v plánu představit své představy o směřování marvelovského světa do budoucna.

První atrakcí bude Spider-Man

Jistých je zatím jen několik věcí – první atrakce se zcela určitě budou točit okolo nového snímku Spider-Man: Daleko od domova, který se po finále Avengers: Endgame stává prvním dílem zcela nové éry marvelovských filmů. Již teď také víme, že název parku zcela určitě nebude obsahovat slovo Marvel, jelikož Disney nemá práva k využití této značky pro účely zábavných atrakcí. Je to škoda, ale uznáváme, že navrhovaný název „Avengers Park“ nezní úplně špatně. Bylo by hezké si myslet, že Disney celý tento podnik nedělá jen pro peníze, ale opak je (zřejmě) pravdou. Ale zas, kdo by se nechtěl vyfotit s Iron Manem?

A tady si prohlédnětě 10 podob Capitana America v průběhu let.

Podobné články

Doporučujeme

Další články