fb pixel Čeští odboráři v akci: Bohumír Dufek není jediný, kdo by rád zavíral restaurace – G.cz
Vyhledávání

Čeští odboráři v akci: Bohumír Dufek není jediný, kdo by rád zavíral restaurace

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Když se v českých médiích objevil odborář Bohumír Dufek z Asociace samostatných odborů, který hlásal o tom, že zkrachování poloviny restaurací a cestovních kanceláří je ozdravný proces pro naši společnost, půlka republiky zřejmě nevěříčně kroutila hlavou nad tím, že i 31 let po sametové revoluci se na tak vysokých místech objevují lidé s komunistickými názory.

Martin Miko
Martin Miko 30.11.2020, 17:57

Odboráři chtějí do politiky

Podle předního českého odboráře Bohumíra Dufka by vláda měla hodit OSVČ přes palubu, protože platí nižší daně než zaměstnanci. Na druhou stranu se neohlíží na fakt, že živnostník si musí veškerou práci zajistit sám a navíc nese zodpovědnost za náklady a případný neúspěch na rozdíl od zaměstnanců, kteří jsou chráněni státem v případě ztráty zaměstnání. Takováto „moudra“ mohou lézt z úst opravdu jen lidem, kteří nikdy v životě nepodnikali, takže netuší, co práce „na sebe“ obnáší. Bohumír Dufek je ostatně mužem, kteří posledních 25 let stojí v čele Asociace samostatných odborů České republiky (ASO ČR).

Určitě se ptáte, k čemu jsou vlastně takové odbory. Jedná se o sdružení zaměstnanců nebo firem, kteří si dávají za cíl prosazovat pracovní, hospodářské, politické, sociální nebo jiné zájmy svých členů. Odborům a odborářům musí firmy umožňovat spolurozhodovat nebo například poskytovat informace o aktuální ekonomické a finanční situaci zaměstnavatele. Povinností zaměstnavatele je například informovat odborové organizace o vývoji platů a plánech do budoucnosti.

Nicméně naše země nabízí mnohem větší množství známých odborářů, které byste měli zajisté znát. Proto doporučujeme rozkliknout následující galerii.

A který český odborář se vám zalíbil nejvíc? Pravděpodobně ten, který nechce bojovat za zavírání restaurací a ničení podnikatelů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články