fb pixel Cesta do Ameriky po druhé! Princ Akeem se po třiceti letech vrací do New Yorku – G.cz
Vyhledávání

Cesta do Ameriky po druhé! Princ Akeem se po třiceti letech vrací do New Yorku

Zdroj: YouTube.com - Amazon Prime

Amazon konečně vydal trailer na očekávanou druhou Cestu do Ameriky. Tedy pokračování legendární komedie s Eddiem Murphym v hlavní roli. Film samotný vyleze 5. března a očekávání jsou veliká. Na druhou stranu, jestli někdo dokáže naplnit naše očekávání, je to Eddie Murphy, ne?

Jan Studnička
Jan Studnička 23.12.2020, 10:40

Cesta do Ameriky poprvé

Koncem června 1988 se zrodil kult. V Americe měla totiž premiéru komedie s Eddiem Murphym v hlavní roli. Jmenovala se Coming to America, u nás se ten film jmenuje Cesta do Ameriky a existovalo hned několik důvodů, proč si zrovna tenhle film všichni tak rychle zamilovali.

Především to je brilantně napsaná komedie, ve které si Murphy nechal dost prostoru na svoje převleky a hovadiny, ale zároveň to není jenom exhibice Eddieho v maskách. Ten film má naprosto boží herecké obsazení, kromě hlavního představitele v něm můžeme najít například Dartha Vadera osobně, Jamese Earla Jonese. Přestože je to převážně černý film, není exkluzivně černý a zasmát se u něj může kdokoli… Ale především je to prostě vynikající love story.

Sleduje prince Akeema z mimořádně bohatého afrického království Zamunda, který odmítne rodiči domluvenou ženu a vyrazí do Spojených států poznat obyčejný život a ideálně najít partnerku, která ho nebude chtít jenom pro peníze. A najde! A pak je svatba! A všechno je krásné!

Jenomže… v březnu nás čeká dvojka.

Coming 2 America

Ano, šuškalo se o tom už pár let, Eddie Murphy si nadělal deset dětí, takže se musel vrátit ke stand-upu a začal znovu dělat filmy. A k pokračování Cesty do Ameriky se schylovalo v podstatě od začátku Eddieho comebacku. A teď je to tady. Respektive, teď… V březnu. Na Amazon Prime přistane Coming 2 America. Zatím máme trailer.

Vypadá to, že při svém neuvěřitelném dobrodružství za Atlantikem si Akeem pořídil syna, o kterém doteď nevěděl. Takže nezbývá než se vrátit zpátky do New Yorku. Tentokrát nás tam čeká ale černý allstar tým. Vrací se pochopitelně Arsenio Hall v roli Murphyho sluhy, vrací se Akeemův otec James Earl Jones, ale nově nám přibyla SNL komička Leslie Jones, stará komediální páka Tracy Morgan a Blade osobně - Wesley Snipes.

My se nemůžeme dočkat, minulý Murphyho komediální pokus byl Dolemite a ten se povedl náramně.

Podobné články

Doporučujeme

Další články