Český slavík neuctivě vyřadil Joakima Brodéna, buranští „vlastenci“ však nikomu nevadí – G.cz
Vyhledávání

Český slavík neuctivě vyřadil Joakima Brodéna, buranští „vlastenci“ však nikomu nevadí

Zdroj: Facebook.com Joakim Broden

Organizátoři z plebejské hudební ankety Český slavík se opět předvedli v tom nejhorším světle, když ze soutěže vyřadili zpěváka Joakima Brodéna z heavymetalové skupiny Sabaton. Porotci z hudební ankety argumentují tím, že Český slavík cílí na českou populární hudbu a Brodén působí na hudební scéně Švédska, což není pravda, jelikož jeho kapela Sabaton hraje po celém světě, a zpěvákova matka je navíc Češka.

Martin Miko
Martin Miko 21.11.2017, 14:10

Zpěvák Sabatonu má bohužel smůlu

Vedení Českého slavíka se nejspíš obávalo, že by se heavymetalový zpěvák dostal na přední příčky v anketě. V loňském roce totiž Brodén přeskočil velkou spoustu Čechy oblíbených zpěváků typu Krajčo, Landa, Nohavica nebo Brichta, a obdržel nečekané páté místo. To se Českému slavíkovi pravděpodobně nelíbilo, a proto Joakima Brodéna pro jistotu letos ze soutěže vyloučili, ačkoliv je jeho kapela Sabaton po světě slavnější než všichni zúčastnění dohromady.

Pořadatelům vadí, že Brodén nepůsobí na české populární scéně, ale trvale působí na hudební scéně jiné země. Pravda je taková, že zpěvák kapely Sabaton působí na celosvětové scéně, což se o drtivé většině našich interpretů říct nedá. Ewa Farna také působí v Polsku a Marta Jandová pro změnu v Německu, což pořadatelům nevadí. Dle těchto měřítek by měly být obě vyloučeny.

Své by mohl povědět i rapper Řezník

Cenzura ze strany Českého slavíka je však mezi námi už mnoho let. Své by o tom mohl povědět například i český rapper Řezník, kterého ze soutěže v roce 2013 rovněž vyloučili. Jednalo se o soutěž, ve které figurovala peněžní částka 100 tisíc korun na natočení videoklipu. Celá aféra byla řešena v podstatě všude a pomohla kontroverznímu rapperovi k medializaci, takže na tom svým způsobem vydělal.

Naproti tomu Tomáš Ortel, který nejspíše dlouhodobě chyběl při hodinách češtiny, může v Českém slavíkovi dále působit, ačkoliv neumí správně skloňovat a šíří ve společnosti xenofobii. Na druhou stranu stejně jako každý rok Karel Gott zvítězí nad lží a nenávistí.

A zde německý učitel špatně oslovil studentku, která se cítí být vrtačkou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články