Češky dle očekávání obhájily vítězství na Fet Cupu – G.cz
Vyhledávání

Češky dle očekávání obhájily vítězství na Fet Cupu

Slováci poctivý pervitin Česku závidí. + DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Ačkoliv se zdálo, že český tým složený z chomutovské rodačky Eržiky Smažkové a Jolandy Mercedes-Stojkové z Mostu letos obhájil prvenství na celosvětovém turnaji Fet Cup bez problémů, obě slečny na něj trénovaly už od svých 12 let. V letošním ročníku Fet Cupu se soutěžilo hned v několika zajímavých disciplínách, kde s přehledem dominovaly naše reprezentantky a dosáhly jasného vítězství na celé čáře.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 12.2.2018, 16:21

Češky si na Fet Cupu šlehly zlatou

„Cejtila jsem se po celou dobu turnaje jako nastřelená, jenže pak mě to odpálilo, ale nakonec jsme to společně sjely až do vítězného konce,“ komentuje průběh turnaje euforicky naladěná 23letá Eržika z Chomutova, která si šla vítězně za svým cílem. Moderátoři už během turnaje komentovali Eržiku, že sice vypadá, jako kdyby dva dny nespala, jenže měla přesto energie na rozdávání. „Po Fet Cupu budu spát nejmíň dva dny v kuse. Přijde mi, že jsem zestárla nejmíň o 20 let,“ zmiňuje exkluzivně pro G.cz rozjetá Mercedes-Stojková. Po třech dnech se obě společně dostaly až k cílové čáře.

„Nastřelené“ Češky se ve finálovém zápase utkaly spolu s holandským ženským týmem. Van Den Parnová a Paula von Zhultenová byly rovněž ve svém živlu. Oběma holandským dívkám svítily oči jako žárovky a nervózně chodily celou noc po sportovním areálu. Zdálo se, že už nemohou dospat posledního zápasu. Podmínky turnaje jsou však náročné a atmosféra napjatá. Celý mezinárodní turnaj se navíc už poněkolikáté odehrával v severočeském Mostě, kde pořadatelé akce nenechali nic na náhodě a na vše se pečlivě připravili. Profesionální vařičský tým pro naše reprezentantky připravil vyváženou „stravu“ z těch nejlepších léků na předpis.

Trenér vzal tým na soustředění do Předlic

„Češky byly v rámci Fet Cupu vždy na předních příčkách. Má to tady vybudovanou dlouhou tradici, a i když se říkalo, že od dob české legendy Katky tu nikdo lepší nebyl, tak Smažková i mladá Stojková předvedly nadlidský výkon,“ komentoval výkony ženského českého týmu trenér, který dle svých slov má za svůj život „nasmažíno“ více, než je zdrávo, a proto se také stal trenérem. Náročnému turnaji prý předcházelo dvoutýdenní soustředění v ústeckých Předlicích, kde se mohli všichni naplno věnovat tréninku.

Českému týmu samozřejmě s nadšením fandila celá republika a ženský tým se jim odvděčil prvním místem, takže opět můžeme být na co hrdí.

Fandili jste českému týmu na Fet Cupu?

Podobné články

Doporučujeme

Další články