fb pixel Český bizár přežije i pandemii: Galerie titulků, které dokazují, že je nám vše jedno i ve stavu nouze – G.cz
Vyhledávání

Český bizár přežije i pandemii: Galerie titulků, které dokazují, že je nám vše jedno i ve stavu nouze

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Ne každý se během karantény chová zodpovědně, sedí doma před šicím strojem a posílá darovací SMS potřebným. Existují mezi námi i tací, co se během stavu nouze rozhodnou vykrást supermarket nebo šířit poplašné zprávy do éteru. Z těchto lidí se nakonec stávají plebejské „celebrity“ díky novinovým titulkům.

Martin Miko
Martin Miko 6.4.2020, 15:20

Diagnóza jménem stav nouze

Uvěřitelné vymyslíte, ale to neuvěřitelné se prostě musí stát. Žádnou jinou větou bychom trefněji nevystihli současnou situaci v rámci, které se lidem i přes nouzový stav dějí neuvěřitelné věci. A je jedno, jestli jde o opilce, bezdomovce, zloděje nebo jen obyčejné šiřitele poplašných zpráv. Člověk občas žasne z toho, jací lidé žijí mezi námi. I proto jsme se rozhodli vytvořit následující galerii pouze z novinových titulků na základě bizarních událostí, které se staly během koronavirové krize. My samozřejmě doufáme, ať stav nouze skončí a vše se brzy vrátí do starých kolejí, jenže víte, co se říká. Svět už prý nikdy nebude jako předtím.

Říká se, že teprve až nějaká společenská krize nebo válka ukáže, jací lidé doopravdy jsou. Zatímco někteří z nich se snaží urputně pomáhat, tak jiní spíše zatěžují telefonní linky policie tím, že bonzují na svoje sousedy, protože na balkóně kouří bez roušky. Pak je tu ještě jedna skupina lidí, která jaksi zapomíná nebo dokonce neví, že nějaký stav nouze v naší zemi panuje, a proto se chová jako za normální situace. I proto mohou například lidé, kteří v obchodě ukradnou kus sýru, jít do vězení až na 8 let. To samé se týká například i úmyslného šíření nemoci nebo šíření poplašné zprávy. Pak jsou mezi námi i takoví „experti“, kteří bez problémů otevřou hospodu pro své známé. Tím pan provozovatel riskuje pokutu ve výši až 3 miliony korun.

Někdy je zkrátka lepší nic nedělat a sedět doma s knihou a lahví vína. A komu se to nelíbí, může se stát během jednoho dne třeba i hvězdou lokálního tisku, kde se o sobě dotyčný dozví víc, než ví sám.

Podobné články

Doporučujeme

Další články