fb pixel České hyeny oslavují terorismus na Novém Zélandu: "Konečně zpráva, co mi udělala radost!" – G.cz
Vyhledávání

České hyeny oslavují terorismus na Novém Zélandu: "Konečně zpráva, co mi udělala radost!"

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Totální hyenismus, tak by se daly nazvat reakce některých českých diskutujících na teroristický útok v novozélandském Christchurch. Střelbě ve dvou mešitách padlo za oběť nejméně 50 osob a další desítky jsou zraněny. Jeden z útočníků byl identifikován jako Australan Brenton Tarrant. Toho nyní někteří Češi za děsivý čin na sociálních sítích opěvují, nejspíš si neuvědomují, že jim za to hrozí vězení. Jestli máte silný žaludek, podívejte se do galerie hrůzy.

Pavla Ksiazkiewiczová
Pavla Ksiazkiewiczová Aktualizováno 18.3.2019, 11:02

To nejhorší z nás promluvilo

V pátek postihla město Christchurch na Novém Zélandu děsivá tragédie. Ve dvou mešitách bylo při modlitbě zabito minimálně 50 osob. Hrůzný teroristický čin šokoval celý svět, lítost však nevzbudil u některých Čechů. Diskuze pod články, které o teroristickém činu informovaly, okamžitě zaplavily příspěvky schvalující útok a opěvující útočníka.

Zdá se, že si někteří Češi vůbec neuvědomují, kolik nevinných osob během útoku zahynulo. "Budu sice znít hnusně, ale konečně zpráva, která mi udělala radost! Karty se obrátily, i když naneštěstí policie zasáhla včas," píše jeden z nestydatých komentujících, kterého smrt několika desítek nevinných muslimů potěšila.

Nejspíš si asi neuvědomuje, že mu za příspěvek hrozí vězení, konkrétně za veřejné schvalování spáchaného teroristického trestného činu. Kdo totiž veřejně schvaluje trestný čin nebo kdo veřejně vychvaluje pro trestný čin jeho pachatele, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok. Za schvalování a podporu terorismu může být sazba dokonce vyšší – 5 až 15 let. To se asi bude někdo divit, až si pro něj k počítači přijde kriminálka.

Pokud máte silný žaludek, podívejte se do následující galerie, kam jsme vybrali to nejhorší z nejhoršího.

A tady si na odlehčení přečtěte, proč je Orlík mnohem lepší kapela než Ortel.

Podobné články

Doporučujeme

Další články