fb pixel Česká podoba protikuřáckého zákona absolutně nefunguje, Marek Benda z ODS ho chce zmírnit – G.cz
Vyhledávání

Česká podoba protikuřáckého zákona absolutně nefunguje, Marek Benda z ODS ho chce zmírnit

+ DALŠÍ 1 FOTKA

Zatímco Elon Musk vypustil v úterý do vesmíru nejvýkonnější a největší raketu světa Falcon 9 Heavy, tak v Česku řešíme neznalost historie našich zákonodárců a stresujeme se z toho, že nám budou vládnout estébáci, populisté a komunisté dohromady. Do toho všeho se pomalu, ale jistě svírají kleště našich svobod, což jsme na vlastní kůži poznali na loni schváleném protikuřáckém zákoně, který přešel z absolutní svobody do absolutního zákazu. Nyní však svitla nová naděje na změnu ze strany ODS.

Martin Miko
Martin Miko 8.2.2018, 11:23

Schválí sněmovna novelu protikuřáckého zákona?

Představte si, že si pořídíte dům v centru města se dvěma byty a jedním komerčním prostorem. Do jednoho bytu se přestěhujete a druhý pronajmete. Komerční prostor kdysi býval bar, jenže z důvodů EET, nesmyslně tvrdého protikuřáckého zákona a dalších kontrol se zde střídají provozovatelé baru každé tři měsíce. Bar se přitom nachází na dobrém místě, jenže návštěvníků ubylo a ti, kteří kouří venku, jsou po 22. hodině zaháněni policií zpět do baru, kde ovšem kouřit nemohou. Když strážníci přijedou během měsíce popáté „uklidit“ kuřáky před barem, tak to dávají za vinu majiteli baru, protože jsou to jeho zákazníci, a proto by se o pořádek měl starat on. A těchto případů za poslední půlrok naleznete v naší zemi tisíce.

Jedná se o začarovaný kruh, který škodí v podstatě všem, a za který může primárně vláda ČSSD, která zakázala absolutní zákaz kouření i v obyčejných barech a putykách bez kuchyně, kam zkrátka kouření patří. Vy na tom tratíte, protože nemůžete najít stálého provozovatele baru a samotnému se vám do toho nechce, protože na vás vyskočí hromada kontrol příkazů a povinností.

ČSSD ukradla identickou atmosféru našim oblíbeným putykám, kam jsme s láskou chodili popíjet pivo a pozorovat atmosféru hospody skrz oblaky dýmu, který se táhnul skrz celý lokál a doslova tančil mezi štamgasty. Ty dny jsou ty tam. Trn z paty všem kuřákům by mohl vytáhnout poslanec Marek Benda z ODS, který tento týden ve sněmovně předloží novelu ke zmírnění protikuřáckého zákona. Dle webu seznamzpravy.cz by v návrhu Marka Bendy z ODS bylo například zavedení kuřárny bez obsluhy. Dále by novela zákona povolila kouření v barech a hospodách, kde se nepodává jídlo. Součástí novely by bylo i zrušení další nesmyslné části zákona, která zakazuje barmanům prodávat alkohol opilým lidem, aby pak nebyli agresivní a neničili cizí majetek.

Kuřácké bary nejsou pro děti a těhulky

Moralisté budou opět namítat: „A co naše děti? A co těhotné ženy?“ Děti a těhotné ženy nemají co v zakouřených putykách pohledávat. Ať je tam pro ně zákaz vstupu. V casinu nebo herně si také ve většině měst už nedáte jen tak pivo, aniž by kontrolovali vaše údaje a registrovali by si vás. Místo toho, aby naše vláda specifikovala „nalejvárny s možností kouření“, tak to lidé musí obcházet soukromými kluby a pronajatými sklady, které jsou ve stejné budově jako bar.

Jak byste si představovali novelu zákona vy? Ponechali byste úplný zákaz kouření, nebo byste ho úplně zrušili? Napište nám do komentářů na Facebooku.

A zde je milion důvodů, proč by Češi neměli rozhodovat v referendech o své budoucnosti.

Podobné články

Doporučujeme

Další články