fb pixel Capone v podání Toma Hardyho je (doslova) dementní: Chrochtá, střílí aligátory brokovnicí a kouří mrkev – G.cz
Vyhledávání

Capone v podání Toma Hardyho je (doslova) dementní: Chrochtá, střílí aligátory brokovnicí a kouří mrkev

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Dlouho očekávaný film Capone mapuje poslední roky notoricky známého gangstera, závěr života slavného mafiána se ale zdá poněkud nešťastným. Al Caponeho ztvárnil latexem a protézami upravený Tom Hardy. Kdo čeká akční mafiánskou jízdu, ten má smůlu. Snímek Joshe Tranka nabízí pohled na umírajícího muže, jehož mozek pomalu, ale jistě sžírá demence a v záblescích jasného vědomí zvládá jen zpytovat černé svědomí. A do toho střílí aligátory a místo doutníků kouří mrkev.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 13.5.2020, 12:39

Chrochtající Capone

Říká vám něco jméno Josh Trank? Pokud ne, je to naprosto v pořádku. Tento filmový tvůrce má totiž na kontě jedno z mnoha otřesných zpracování Fantastické čtyřky (to zatím - bohudík - poslední). Abychom byli mírní, zrovna o Fantastické čtyřce se ví, že je prokletá. Ještě nikdo ji nedokázal slušně zadaptovat. Když se před časem objevila zpráva, že Trank točí snímek s pracovním návzem Fonzo, filmoví fanoušci zpozorněli. Životopisný film měl mapovat poslední roky slavného gangstera - samotného Al Caponeho. Ten strávil podzim života neslavně - dožíval v péči manželky a příbuzných v sídle na Floridě, kde mu mozek pomalu sžírala demence způsobená nikdy neléčenou syfilidou.

Netradiční pohled na odvrácenou tvář možná nejslavnějšího mafiána vůbec v kombinaci s jeho hereckým představitelem, vždy skvělým Tomem Hardym, vzbudila velké naděje. Dá se to vůbec s takovým materiálem zkazit? Inu, Josh Trank dokázal, že ano.

Už změna originálního názvu Fonzo na obyčejné a tuctové Capone vzbudila pochybnosti, stejně jako nezáživný trailer, který byl v podstatě jen sestřihem záběrů na silně namaskovaného, chrochtajícího Hardyho. Na druhou stranu, byl to trailer upřímný a výmluvný - přesně tohle totiž nabízí i hotový film, jen je to natažené na stominutovou stopáž.

Ve snímku Capone sledujeme kdysi mocného mafiána, jak se zmateně ztrácí mezi sny a realitou, kadí si do kalhot, kouří mrkev místo doutníků ve snaze zbavit se závisloti a tak dále. Několik nejbizarnějších momentů najdete v následující galerii. A ano, ta galerie je plná spoilerů...

Tom Hardy hrající skoro v každém filmu v masce nebo s jinak zakrytým obličejem je už takový internetový meme. Tentokrát je sice vidět úplně, velká část jeho replik se ale skláda z mručení, chrochtání a vrčení, pro které se navíc snaží používat stařecký hlas. Hardy je výborný, hraje, co mu síly stačí, o to nic. Ale jedna kytička hromadu hnoje neschová. Naopak na ní skoro až směšně vyčnívá a jako celek to prostě není hezké.

Pokud jste očekávali klasickou žánrovku o uhlazených, leč chladnokrevných mafiánech, rodinné cti, pomstě a rozpálených hlavních samopalů, Capone vás nejen zklame, ale dokonale znechutí. Prakticky jakýkoliv mafiánský film vám udělá lepší službu a přinese zajímavější podívanou. Toto se bohužel opravdu nepovedlo. Bůh ví, čím to je. Možná Trankem, možná příliš velkým očekáváním diváků. A možná prostě tím, že sledovat umírajícího dementního starce (ono tedy Al Caponemu tou dobou bylo jen 47 let, ale nemoc si zkrátka vybrala svou daň), který jen sedí na zahradě za domem, prostě není vhodná látka pro celovečerní film - a to ani tehdy, když je tím starcem Al Capone.

Podobné články

Doporučujeme

Další články