fb pixel Tom Hardy jako Al Capone už za pár týdnů ve velké premiéře přímo u vás doma – G.cz
Vyhledávání

Tom Hardy jako Al Capone už za pár týdnů ve velké premiéře přímo u vás doma

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Tom Hardy jako kdysi mocný Al Capone, kterého mučí jeho vlastní pokřivená mysl výjevy z jeho násilné minulosti, v doprovodu skvělého castu… zní to dobře, že? A teď to nejlepší, už 12. května se na to můžete podívat u sebe doma.

Jan Studnička
Jan Studnička 17.4.2020, 11:00

Al Capone vs. Al Capone

Odnikud se přiřítil trailer na celovečerní drama, které mapuje poslední týdny mocného Ala Caponeho na svobodě. Capone velice slavně trpěl ke konci svého života demencí způsobenou rozvinutým syfilisem. A zdá se, že ve filmu, kde po kdysi všemocném gangsterovi pasou federálové, nedokáže už Capone rozlišit mezi realitou a bludy, kterými ho mučí jeho vlastní mysl. A mučeného zločince nehraje nikdo jiný než Tom Hardy.

Ano, Tom Hardy je neskutečně charismatický a má sexy hlas a vůbec je strašně hot a bla bla bla, to přece všechno víme, dámy, nejsme slepí ani hluší, my víme, že Hardy vyhrál genetickou loterii sedmkrát za sebou. Jenže on není jen tak nějaký nabušený hezoun, on ještě navíc excelentní herec.

Christopher Nolan jednou do rozhovoru řekl, že má rád Toma Hardyho, protože dokáže hrát čímkoli. “Na většinu posledního Batmana jsem ho dal do masky, takže hrál jenom očima, potom se mu stalo něco podobného v Mad Maxovi a když jsem ho lákal na Dunkerk, řekl jsem mu, že bude mít po většinu filmu na hlavě leteckou masku a bude často braný z boku… a on na to: Takže budu hrát jedním okem, jo? No dobře.”

A taky to dokázal. Kdo viděl Dunkerk, tak to musí vědět. A když může hrát Hardy celým obličejem, dokáže například z hodiny a půl dlouhé jízdy autem, během které jenom telefonuje, vykouzlit thriller roku. Pokud nevíte, o čem mluvíme, zkuste si vygooglit Noční jízdu. A kdo viděl Bronsona, podivně komické, ale extrémně znepokojivé drama o nejslavnějším britském vězni, ví, že Hardy se nebojí hrát… hm, celým tělem. Řekněme.

Takže když se dozvíte, že jeden z nejlepších herců současnosti hraje jednoho z největších gangsterů Ameriky, tak vás to příjemně překvapí.

Až ke zdárnému konci

Capone je takový ten typ filmu, který vznikal tak dlouho, že lidé trochu ztratili zájem. Byl ohlášen v roce 2016, projekt se původně jmenoval Fonzo, ale Hardy si mezitím odskočil ztratit důstojnost do Venoma, takže se doopravdy začalo točit až loni v dubnu. A k dovršení smůly celého podniku, těsně před oficiálním vydáním vypukla pandemie koronaviru, takže žádné pressky, žádná kina, žádné velké premiéry… kdepak vydáváme rovnou na domácí nosiče, přátelé.

Což je dobrá zpráva pro nás, protože si film budete moct pustit už 12. května u sebe doma. Žádné špinavé kinoripy, jak to s oblibou děláte, vy barbaři. A samozřejmě, nemůžeme hodnotit dopředu, ale vypadá to, že by to mohl být vážně povedený snímek. Počítejte se mnou, koncept filmu vypadá skvěle, Tom Hardy je v hlavní roli. Dál Linda Cardellini, Matt Dillon a hrdina Twin Peaks, Kyle McLachlan. A režie se ujal Josh Trank, který je všude uváděn jako autor poslední Fantastické čtyřky, což nezní příliš dobře, ale ten film potopily zásahy studia. Trankův autorský projekt ale byla Kronika, found footage sci-fi o zrodu superzáporáka. A byl to extrémně svěží take na superhrdinovské téma.

Takže naděje jsou velké a zbývá už si jenom pár týdnů počkat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články