10 zajímavostí o pohádce Frozen: Ledové království – G.cz
Vyhledávání

10 zajímavostí o pohádce Frozen: Ledové království

Taky máte doma dítko posedlé Elsou, Annou a Olafem? Nebo jste snad sami vášnivými fanoušky? Zde je několik zajímavostí k této animované pohádce.

Petra Švejstilová
Petra Švejstilová 8.3.2016, 15:29

Nebojácná a stále se smějící Anna se vydává na dobrodružnou cestu, aby nalezla svou sestru Elsu. Doprovází ji nesmělý ledař Kristoff a roztomilý, vtipně skákající Sven. Elsa se již narodila s prokletím, kvůli kterému vše okolo sebe zmrazuje. Po neshodě s Annou se ji nedopatřením podaří uvěznit své království Arendelle do věčné zimy.

Na své výpravě se Anna, Kristoff a Sven setkávají s podmínkami, které si nezadávají s nejvyššími velehorami světa, mytickými trolly či zbrklým sněhulákem Olafem. A navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude pozdě.

Jak to tak u pohádek bývá – mise je úspěšně splněna. Elsa je nalezena, království zachraňuje projev pravé lásky, zde sesterské. A všichni žili šťastně až do smrti…

Pohádka Frozen (v češtině Ledové království) vznikla již v roce 2013, přesto šílenství po Else a Anně neustalo dodnes. Mám malou neteř a kdykoliv ji vidím, má na sobe šatičky či jiný kus oblečení právě se zmiňovanými postavičkami. Marketingoví specialisti jsou si onoho poblouznění velmi dobře vědomi. A tak si dnes můžete koupit s touto pohádkovou tematikou snad úplně vše: začíná to oblečením, přes prostírání, hrnečky, talířky, povlečení, panenky, deštníky, paruky, školní věci, dokonce i toaletní papír je k dostání. Vážení, tohle je již posedlost!

My se dnes podíváme na pár zajímavostí o filmu. Protože když už šílenství, tak se vším všudy:

1. K vytvoření Elsina ledového hradu bylo zapotřebí 50. animátorů

2. Hudebním sekvencím bylo vyhrazeno 24 minut z celého filmu

3. Ledové království vydělalo k květnu 2014 1,219 miliardy amerických dolarů a stalo se tak pátým nejúspěšnějším filmem všech dob, mezi animovanými filmy pak finančně dokonce nejúspěšnějším.

4. Každá vločka, která v animovaném filmu spadne, je jedinečná díky speciálnímu generátoru, který pro film dokázal vyrobit 2 000 různých vloček.

5. Se svými 420 tisíci vlasy má Elsa více než čtyřnásobný počet vlasů než průměrný člověk

6. V pohádce můžeme opakovaně narazit na tzv. rosemaling, dekorativní lidové umění, které má v Norsku dlouhou tradici. Objevuje se na oblečení, v rámci architektury a jeho náznaky dokonce najdete i v Elsiných kouzlech.

7. Aby Elsina ledová kouzla působila co nejdokonaleji, povolali tvůrci filmu na pomoc Dr. Thomase Paintera, vědce z Jet Propulsion Laboratory v Pasadeně, který jim chování sněhu vysvětlil na molekulární úrovni.

8. Několik členů produkčního týmu se vypravilo do kanadského Quebecu, aby si zde prohlédli ledový hotel, který byl inspirací pro Elsin ledový palác.

9. Tvůrci filmu si do Walt Disney Animation Studios pozvali skutečného soba a studovali jeho fyzickou podobu a chování. Výsledkem je téměř dokonalý Sven.

10. Kristoff je ledař, toto povolání opravdu existovalo, například i u nás v Čechách.

A ještě se ZDE můžete podívat na Elsu v reálu aneb Když Disneyho princezny ožijí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články