10 fotografií opuštěných domů a lidských duší – G.cz
Vyhledávání

10 fotografií opuštěných domů a lidských duší

Zdroj: kylethompsonphotography.com

Kouzlo místa zachycené ve zlomku okamžiku. Teprve když tohle spatříte, pochopíte že někdy je více mlčet a neříkat vůbec nic, než se dusit slovy.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 20.8.2015, 10:00

Chcete-li se v tomto ponurém, zamračeném počasí zasnít, na vaši melancholickou strunu se perfektně trefí práce talentovaného fotografa jménem Kyle Thompson. Jeho nejdelší fotografická série se jmenuje Ghost Town a najdete v ní surrealistické okamžiky zachycené v opuštených domech a lesích.

Kyle žije v Portlandu v Oregonu a fotografování se začal věnovat ve svých devatenácti letech, kdy vyrazil na cesty po Illinois a fotil opuštěné vesnické domy. Od té doby prokázal, že v sobě má nesporný talent. Nejčastěji kromě svých přátel fotí sám sebe - a každá jeho fotka v sobě nese hluboké emoce.

V dekadentních domech se na jeho fotkách promítá temná stránka lidskosti. Cítíte melancholii, depresi, osamění a zranitelnost. Kyle nevypráví příběh - jeho fotky jsou uzavřeným, pomíjivým okamžikem, navždy zachyceném za čočkou.

"Fotky ze série Ghost Town se vztahují k mému dětství a vzpomínkám na něj. Když jsem byl mladší, hrozně jsem trpěl depresemi. Ty fotky mají působit prázdně a zároveň dusivě, tak jak jsem si připadal já sám. Přál jsem si zachytit osamělé, klaustrofobní scény. Každá fotka - předměty, které na nich můžete vidět - má souvislost s mým dětstvím, vzpomínkami, které pro mě byly nějak významné."

Ghost Town sérii fotil v zatopeném domě v Utahu, který se svými přáteli našel po cestě. "Byl nejspíš kdysi součástí města, ale v 80. letech se protrhla hráz a všechno zatopila. Vlezl jsem tam do vody, nebylo to nic příjemného - byla příšerně ledová, špinavá a já navíc už měl za sebou měsíc kempování, takže si to dokážete představit."

Dnes je mu 23 let a krom několika výstav má za sebou už i vydanou knihu s názvem Somewhere else. Přitom to všechno začalo těsně po ukončení střední školy, kdy jezdil autem do Illinois vyzvedávat svého mladšího bratra. "Cestou tam jsem si s kamarádem začal více všímat opuštěných domů. Půjčili jsme si foťák jeho táty a začali jsme společně ty prázdné domy jen tak dokumentovat. potom to ale přerostlo v něco víc."

Celé portfolio nadaného fotografa můžete vidět na jeho webovkách.

A TADY máte neméně melancholickou fotografickou galerii od Katie Joy Crawford, která v 11 snímcích popsala, jaký je život s úzkostnou poruchou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články