fb pixel Čágo héro, Terezo! V Pákistánu si odsedí 8 let a 8 měsíců: Takhle dopadli další čeští pašeráci drog – G.cz
Vyhledávání

Čágo héro, Terezo! V Pákistánu si odsedí 8 let a 8 měsíců: Takhle dopadli další čeští pašeráci drog

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Pašeračku Terezu H., která byla na letišti v pakistánském Láhauru před rokem zadržena s 9 kilo heroinu, poslal soud na 8 let a 8 měsíců do vězení. K tomu musí ještě zaplatit pokutu ve výši 18 tisíc korun jako bonus, což je oproti trestu malichernost. Rodačka z Uherského Hradiště ovšem není jediný případ českého občana, který byl v zahraničí odsouzen za pašování drog.

Martin Miko
Martin Miko 20.3.2019, 12:07

Češi v base

Ve věznicích po celém světě si prý odpykává trest přes 1200 občanů naší země. Mezi nejčastější delikty v Asii patří právě pašování drog, a proto by bylo dobré si některé z nich připomenout.

1. "Čerstvý" pašerák na Tchaj-wanu

Jistý pan Michal se do Kambodži letos pokusil propašovat přes půl kilogramu heroinu a téměř dva a půl kilogramu amfetaminu, které měl schované v zavazadle. Chytili ho ještě než se do země dostal na letišti v Tchaj-peji. Za pašování si měl přijít na odměnu 130 tisíc korun, což se mu vzhledem k tomu, že mu hrozí doživotí příliš nevyplatilo.

2. 50 let v Thajsku za 2 kilogramy heroinu

V roce 1996 se Radek Hanykovics rozhodl propašovat přes 2 kila heroinu do Thajska, za což nakonec dostal trest ve výši 50 let vězení. Díky amnestiím si nakonec odseděl mnohem kratší dobu a už v roce 2004 se vrátil do Česka. V roce 2007 však zemřel na rakovinu plic.

3. Český senior v Hongkongu

Dnes již sedmdesátiletý penzista ze Šumavy, Vladimír Švec, převážel v roce 2018 přes 3 kilogramy kokainu z Jižní Ameriky do Hongkongu. Dlužil nájem bytné, a tak se snažil rychle přijít k velkým penězům. "Před hotelem na tebe čeká taxík. Na cestu do Hongkongu dostaneš drahý kufr s dárky pro přátele. S těmi podepíšeš smlouvu a rozdělíte si čtyři miliony dolarů. Šťastnou cestu, tvá přítelkyně Sonya," zlanařila seniora po internetu neznámá žena. To se mu stalo nakonec osudným. Nahluchlý důchodce, který doplatil na svou obrovskou naivitu, se nakonec dočkal trestu ve výši 27 let za pašování drog.

4. Muž z Teplic odsouzen v Drážďanech

V roce 2017 byl odsouzen na 6,5 roku 49letý muž z Teplic, který přes hranice do Německa převezl nejméne 41 kilogramů metamfetaminu. V roce 2016 převážel vždy 1 až 2 kilogramy drogy a za každý převoz dostal 26 až 40 tisíc korun. Kdyby nespolupracoval s policií a neudal své "spolupracovníky", mohl se dočkat až 14 let vězení.

5. Před 10 lety dostal milost, ale byl neopoučitelný

V roce 2007 byl odsouzen za pašování drog z Peru a o dva roky později dostal milost od prezidenta. V roce 2017 byl však znovu zadržen, jelikož údajně řídil organizovanou skupinu, která posílala drogy do Evropy. Tehdy se pokusil na území nejstaršího kontinentu propašovat zhruba 3 kilogramy kokainu.

6. Emil Novotný v Thajsku

Tento muž byl chycen na letišti v Bangkoku v roce 1995. U sebe měl tehdy 5,6 kilogramů heroinu. Díky amnestiím mu byl trest snížen na 29 let z původních padesáti. V roce 2007 byl převezen do Čech, kde dostal v roce 2009 od prezidenta Václava Klause milost. "Trestného činu se dopustil jako velmi mladý," zdůvodnil tehdy své rozhodnutí prezident

A zde je 6 marvelovek, na které se můžeme těšit po Avengers.

Podobné články

Doporučujeme

Další články