10 pravidel, jak si najít toho pravého – G.cz
Vyhledávání

10 pravidel, jak si najít toho pravého

Zatímco muži loví ženy, ženy hledají lásku.

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová 16.2.2017, 09:16

Partnerské vztahy jsou samotnou podstatou našeho bytí. Všechno, co děláme, čím se zabýváme a kam směřujeme, je řízeno emocemi, city a vztahy. A zatímco muži se vyznačují tím, že ve vztazích se ženami dávají přednost prosté vášni, pro ženy je nezbytné propojení erosu s intimitou a oddaností. Hledáním „toho pravého“ proto mnohdy ztrácejí nejlepší roky svého života, aby nakonec přistoupily na kompromis a došly zjištění, že opravdová a úplná láska prostě neexistuje.

Někdy je jednoduše lepší počkat a místo hledání „toho“ pravého dát věcem volný průběh. Zklamání vyloučeno, lepší nálada zaručena. Tohle je 10 věcí, které to potvrzují:

1. Na kompromisy je vždycky času dost

Pokud jste si v průběhu let a s ohledem na předchozí zkušenosti nastavila určité podmínky, které by měl váš vyvolený splňovat, neslevujte z nich. Mezery ve vzdělání sice ještě nemusejí být charakterovou vadou, ale škraloupem na počínajícím vztahu se stanou zcela jistě.

2. Buďte sama sebou

Pokud jste zarytá odpůrkyně kouření, ale muž, který vás právě zaujal, má místo úst popelník, nepředstírejte solidárnost. On sice kvůli vám nepřestane kouřit, ale vy klidně podotkněte, že vám ty jeho Camelky vlastně smrdí.

3. Nehledejte toho pravého

Fatální chyba, které se ženy „na lovu“ dopouštějí, je fakt, že je to na nich příliš vidět. Ke vztahu byste měla přistupovat spíš jako ke šťastné shodě náhod a ne jako k projektu, který musíte do měsíce naplnit. Každý muž se lekne ženy, která drží v ruce chomout, a na čele jí bijí biologické hodiny.

4. Dejte šanci druhé řadě

Je dokázáno, že lidé dělají ve vztazích pořád dokola ty samé chyby, protože si hledají typově podobné partnery. Nejlepší rada, kterou se po sérii nevydařených vztahových pokusů můžete řídit, je následující. Pokud přijdete do místnosti, rozhlédněte se, a toho muže, který vás z davu nejvíce zaujal, cíleně ignorujte. Zkuste navázat kontakt s někým úplně jiným. Dáte sama sobě šanci poznat někoho zajímavějšího.

5. Definujte

Hledáte životního partnera, milence, dárce spermií nebo vlastního otce? Je dobré si dopředu ujasnit, co všechno od něj vlastně chcete a očekáváte.

6. Neočekávejte

Hned poté, co si ujasníte, co od svého Pana Pravého vlastně očekáváte, zapomeňte na to. Jedině tak se uchráníte zklamání a naopak dáte prostor i příjemným momentům překvapení.

7. Prověřujte

Důvěřuj, ale prověřuj. Na začátku každého vztahu se umíme vžívat do uměle vytvořených rolí. Zatímco my si hrajeme na nespoutané bohyně, holky do nepohody, intelektuálky a hospodyně, muži nás okouzlují svou galantností, nadhledem a smyslem pro humor. Vezměte svého nápadníka na měsíc s batohem do divočiny nebo ho vystavte nějaké neočekávané situaci a sledujte reakce.

8. Zajímejte se

Víte, jak jsou na tom jeho rodiče? Jak se chová jeho otec k jeho máti a jestli má váš vyvolený hezký vztah se svými sourozenci? Má skutečné kamarády, nebo se kolem něj motá jen hrstka podobně smýšlejících alkoholiků? Přátelé jsou příbuzní, které si každý vybíráme sám, a proto nám mohou mnohé napovědět.

9. Analyzujte

Jak reaguje na děti, na psy nebo na dárek k narozeninám? Otevře vám dveře
a pomůže vám s těžkou taškou? Doprovodí vás domů nebo vám suše oznámí, ať si zavoláte taxíka? Představuje vás svým známým? A hlásí se k vám na veřejnosti? Všímejte si všech jeho reakcí a drobných detailů, protože možná dospějete k překvapivému závěru.

10. Poslouchejte intuici

Váš šestý smysl vám hned od začátku napoví, jestli jste se nechala jen semlít zoufalou potřebou někoho si sehnat nebo zda vás k němu opravdu vábí něco silnějšího. Dříve než ji odstřihnete a zametete pod stůl, zkuste ji vyslechnout.

A TOHLE se děje v našem těle, když se zamilujeme.

Podobné články

Doporučujeme

Další články