fb pixel 18 věcí, které byste kamarádovi nikdy neudělali – G.cz
Vyhledávání

18 věcí, které byste kamarádovi nikdy neudělali

…a nebo udělali, ale pak byste se za to styděli až do konce života (tedy pokud nejste psychopati s asociálním chováním a absencí altruismu).

Ivan Brezina
Ivan Brezina 27.3.2015, 16:00

Dobrými přáteli byli třeba Marx s Engelsem. Myslíte, že by si navzájem udělali něco z níže popsaného?

1. Dědictví

Kamarád se rozešel se svou přítelkyní. Ano, slečna je teď „volná“ a kamarád si na ni už nedělá nároky.

Anketa

Je podle vás v pořádku, když ji začnete balit?

Anketa se načítá...

2. Příležitost

Kamarád chodí s nádhernou slečnou, která na vás dělá oči a flirtuje. Víte, že by stačilo kývnout prstem, a mohli byste se s ní vyspat. Kamarád by se nic nedozvěděl.

Anketa

Uděláte to?

Anketa se načítá...

3. Dluh

Dlužíte kamarádovi peníze. „Ostatním bych to už dávno vrátil, ale kamarád snad přece chvíli počká,“ říkáte si. A tak to pořád odkládáte, až je z toho nepříjemnost.

Anketa

Anebo kamarádovi naopak zaplatíte dřív než cizímu?

Anketa se načítá...

4. Snědený krám

Kamarád má obchod. Chcete po něm zboží zadarmo nebo aspoň pořádnou slevu, když je „kámoš“?

Anketa

Nebo u něj nakupujete za stejné ceny jako „cizí“ zákazníci, abyste tak jeho kšeftu pomohli?

Anketa se načítá...

5. Tajemství

Kamarádova přítelkyně je mu nevěrná a vy se to náhodou dozvíte. Třeba proto, že vám to nevědomky řekne ten „nabíječ“. Řeknete to kamarádovi (protože kdo jiný by mu to měl říct), nebo budete taktně mlčet, abyste mu neublížili?

Anketa

Řeknete mu to natvrdo?

Anketa se načítá...

6. Altruismus

Představte si následující situaci. Sedíte s kamarádem v ponorce, která havaruje. Dochází vzduch a víte, že oba umřete velmi bolestivou a pomalou smrtí. Máte ale pistoli s jedním nábojem. Pokud jste opravdový přítel, pak kamaráda milosrdně zastřelíte, aby se netrápil (a taky proto, aby zbylo víc vzduchu pro vás, než bude ponorka vylovena, ale to už je jiná věc).

Anketa

Zastřelili byste ho?

Anketa se načítá...

7. Zaměstnanec

Máte prosperující firmu a kamarád hledá práci. Zaměstnáte ho? Opravdu? I za cenu, že to bude flákat, chodit pozdě a možná vás i okrádat, takže vaše kamarádství skončí?

Anketa

Zaměstnáte ho?

Anketa se načítá...

8. Otravný pes

Kamarád má psa, kterého každý den bere do kanceláře. Pes neustále prdí, slintá, štěká, vyje, všechno očuchává, leze vám pod stůl, strká hlavu do vaší tašky, plete se vám pod nohy… Prostě vás neuvěřitelně sere a ruší. Kdyby byl pes někoho jiného, s gustem byste ho nakopli a pak byste si prosadili, aby do kanceláře nesměl. Copak je to zoologická zahrada?

Jenže nakopnout čokla je skoro to samé jako nakopnout kamaráda. A znáte pejskaře – i věcnou kritiku nepořádného a otravného psa hned vztahují na sebe.

Anketa

Budete tedy mlčet a pracovat ve smradu a neustálém rušení?

Anketa se načítá...

9. Akné

„Uprostřed zad se mi udělal velkej beďar plnej žlutýho hnisu. Vidím ho v zrcadle, bolí mě, ale nedosáhnu si na něj. Mohl bys mi ho prosím vymáčknout?“ Kamarád pomůže. A nebo ne?

Anketa

Zbavíte ho trápení?

Anketa se načítá...

10. Basa

Nejlepší kamarád nám řekne, že jiný kamarád (ne tak dobrý) je hazjl, šmejd a hovado. Vy si to ale nemyslíte. Budete kvůli přátelství “držet basu”, nebo mu povíte do očí, že je to podle vás jinak?

Anketa

Vzepřete se mu/jí?

Anketa se načítá...

11. Výpomoc

Kamarádíte se ženou, se kterou jste nikdy nic neměl (a nebo s mužem, pokud jste žena). Přátelská osoba opačného pohlaví za vámi přijde a povídá: „Jsem hrozně nadržená, ale zrovna nikoho nemám. Nezašukal by sis, samozřejmě jen z čirého přátelství? Potřebuju to, pomůžeš mi?“ Ta osoba vás ale sexuálně vůbec nepřitahuje (třeba protože je tlustá) a navíc se bojíte, že to zničí vaše přátelství.

Anketa

Vypomůžete?

Anketa se načítá...

12. Tlustoprdka

Kamarádova žena silně přibrala, takže je z ní oplácaná machna s obrzadkem. Řeknete jejímu manželovi, že by měla přestat jíst a začít cvičit? Nebo se tváříte, že je pořád štíhlá?

Anketa

Budete k němu upřímní?

Anketa se načítá...

13. Záchrana

Kamarád se v hospodě strašlivě vylil a chce chlastat dál. Víte, že to smrdí průšvihem. S někým se popere, ztratí doklady, rozseká se v autě… Prostě to přehnal.

Anketa

Řeknete mu: „Už nechlastej!“ a odtáhnete ho pryč, i když se s vámi pere a nadává?

Anketa se načítá...

14. Láska

Kamarád chodí se ženou, která je objektivně kráva. A nemyslíme jen hloupou, nepříjemnou nebo zlou bytost, ale prostě krávu, rozumíte? Řeknete mu důrazně, že by se s ní měl rozejít? Víte, že pro něj není dobrá, ale on je zamilovaný a naštvete ho tím.

Anketa

Řeknete mu, že je kráva a ať ji okamžitě nechá?

Anketa se načítá...

15. Erár

Ve společné lednici v práci má jídlo i kamarád. Máte strašný hlad, nikdo se nedívá… Sníte mu to? Nebo aspoň ukousnete?

Anketa

A je rozdíl sežrat něco kamarádovi, nebo cizímu člověku?

Anketa se načítá...

16. Kuřbička

Slavný americký literát Allen Ginsberg byl homosexuál a jeho kamarád Neil Cassady heterák. Ginsberg měl neodolatelnou chuť ho někomu vykouřit, ale kolem právě nebyl žádný jiný 4 %. Poprosil proto Cassadyho, aby mu na chvíli půjčil svůj penis. Cassady byl kamarád a vyhověl mu.

Anketa

Udělali byste to pro „potřebného“ přítele taky?

Anketa se načítá...

17. Výhra

„Kámo, půjč mi stovku, vsadím si sportku…“ Fajn, ale pak vyhrajete první cenu. Dáte kamarádovou aspoň půlku, nebo mu snad nanejvýš vrátíte tu stovku?

Anketa

Podělíte se s ním o výhru?

Anketa se načítá...

18. Smraďoch

Kamarád si nemění ponožky, nesprchuje se, nečistí si zuby… Prostě smrdí.

Anketa

Řeknete mu to, abyste mu tak poskytli zpětnou vazbu?

Anketa se načítá...

A na závěr jedna sice velmi trapná, ale pravdivá píseň:

Podobné články

Doporučujeme

Další články