fb pixel 17 věcí, které si lze představit pod větou "Musel jsem si něco zařídit" – G.cz
Vyhledávání

17 věcí, které si lze představit pod větou "Musel jsem si něco zařídit"

Co si asi pomyslí váš šéf, který si vyslechne právě tohle zdůvodnění vaší nepřítomnosti v zaměstnání? Možnosti jsou různé a mnohdy docela nepěkné. Dobře si proto rozmyslete, zda do něho jdete!

Carrie Bradshitt
Carrie Bradshitt 12.5.2015, 08:00

1. Mám sračku

Je nanejvýš trapné někomu vysvětlovat, že jste se nemohli hýbnout od záchoda, abyste si nenadělali do gatí. Váš šéf by to asi pochopil, ale...

2. Mám hroznou kocovinu

Klasika. Možná nejčastější důvod mnoha absencí. Dobře zvažte, jestli zrovna na vás nemůže padnout stín podezření a zda raději rovnou nekápnout božskou.

3. Opatřoval jsem si drogy, a pak je konzumoval

Že byste bez toho nemohli začít krásný, nový den? A víte, že už si vaši kolegové stačili všimnout vašich vykulených očí a trhavých pohybů?

4. Mrdal jsem

Tak tohle by přeci musel pochopit každý soudný šéf. Na to by se dokonce měla vypsat i nějaká obdoba indispozičního volna. Dobrý sex je totiž zdravý a produktivitu práce ve finále zvyšuje. Obhajte si ho!

5. Byl jsem na venerologii

Následky předchozího bodu mohou být ovšem zrůdné. A dávat šéfovi do ruky potvrzení o návštěvě venerologa ještě zrůdnější. Představy, které se vašim nadřízeným honí hlavou v momentě, kdy neřeknete nic, nemusí být ale o nic lepší. Tak co kdybyste tu návštěvu kadeřnictví raději rovnou přiznali?

6. Žehlil jsem průsery po víkendu

Skončili jste někde, kde jste skončit neměli? A víte, že vysvětlování a omluvy nepočkají do večera? Šéf - muž to jistě pochopí, u ženy jsme již na pochybách.

7. Byla jsem dělat stíhačku

Tohle by zase mohly pochopit šéfky. Zvláště ty, které se občas s gustem vloupají do manželova telefonu. Poplačte si na rameni, zanadávejte si a setřeste veškeré pochybnosti o vzájemné neupřímnosti.

8. Byla jsem u kadeřníka/kosmetičky

Ta změna bude trochu vidět, ne? Rozumnými argumenty o důležitosti estetických kvalit prostředí by se vám možná mohlo podařit si tuto svou absenci obhájit. Místo lži.

9. Byl jsem u zvěrolékaře

Pokud je váš šéf pejskař, není proč mlžit. Rozhovory o potřebách a problémech vašich mazlíčků by navíc mohly být výborným pojítkem vašich dobrých vztahů, a to i bez nutnosti cpát se někomu do zadku. Pokud ovšem pejskařem (ani kočičkářem, králíčkářem atd.) není, přejeme vám hodně štěstí.

10. Byla jsem na nákupu

Že ty slevy kabelek fakt nepočkají? Právě kráčíte po tenkém ledě. Snad raději mlčte a živte představy o průjmu.

11. Makám někde jinde

Při více zaměstnáních aby jeden přišel o nervy. Brzy to na vás bude vidět. A buď se zhroutíte, nebo poletíte.

12. Byl jsem si zařídit půjčku

Ale no tak! Finanční potíže má dneska kdekdo!

13. Tajně studuji

Tady je strach naprosto pochopitelný. Někteří šéfové se těžko smiřují tím, že vaše ambice nedosáhly totálního uspokojení právě u nich a míří dál a výš. Zvláště pokud vám vyřizování studijních záležitostí zasahuje do pracovní doby. Berte si raději dovolenou.

14. Byl jsem na rande

Stává se. Tak alespoň doufejte, že své zaměstnání neriskujete zbytečně a bude z toho minimálně zlatá svatba.

15. Jsem vyčerpaný

Že došla dovolená a indispoziční volna? Pokud vás trápí totální vyčerpání, raději než šéfovi se svěřte svému doktorovi. A s potvrzením v ruce už není třeba výmluv.

16. Byl jsem u soudu

Průšvih? Rozvod? Děje se to dnes a denně. Není třeba bát se pravdy.

17. Venku je krásně, neodolal jsem procházce

Tak tohle snad dokáže pochopit jen náš šéf, velký milovník krás a procházení, Pavel Vondráček.

A TADY máte 11 legračních výmluv lidí, kterým něco nevyšlo.

Podobné články

Doporučujeme

Další články