fb pixel 13 vítězů letošních cen fotek z divoké přírody: kategorie vtipné a komediální snímky – G.cz
Vyhledávání

13 vítězů letošních cen fotek z divoké přírody: kategorie vtipné a komediální snímky

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

To nejlepší z kouzel nečekaného, nechtěného, nevídaného... příroda umí občas člověka nejen pěkně potrápit, ale taky krutě rozesmát.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 18.12.2015, 13:00

Organizátorem soutěže Comedy Wildlife Photography (komické snímky z divoké přírody) je Paul Joyson Hicks, známý fotograf vážně míněných dokumentárních fotek zejména z oblastí východní Afriky. Sice moc cen na prestižních soutěžích v tomto žánru nevyhrál, ale jak sám říká, nefotí kvůli slávě, nýbrž aby zvyšoval povědomí o ochraně přírody a zvířat – a té se vedle fotografování aktivně účastní.

Miluju vtipné fotky. A je docela divné, že narazit na dobrou vtipnou fotku je těžší, než byste si mohli myslet.

Proto se tenhle rok dal dohromady s organizací Born Free Foundation a vyhlásili vítěze v prvním ročníku Komických fotek z divoké přírody. Účastnit se může každý, třeba i vy.

Jde nám o vtipné, kreativní, dynamické a zajímavé fotky z přírody, které musejí být zároveň i technicky profesionální. A nezapomeňte, že správně zvolený doprovodný text může i z naprvní pohled suché a banální fotky udělat fotku vtipnou a komickou.

Do letošního ročníku se přihlásily desítky fotografů a porota, které předsedal britský komik Hugh Dennis, vybrala těchto třináct nejlepších, přičemž vítěz dostal sedmidenní zájezd na safari v Tanzánii a nový profi foťák.

První místo má rakouský fotograf Julian Rad za „cupitajícího křečka“:

Druhé místo patří britskému fotografovi Williami Richardsonovi za tento snímek jelena s ‚kapraďovou parukou‘:

Třetí místo získal Oliver Dreike z Tanzanie za gorilu šťourající se pravou rukou v levé nosní dírce:

Na dalších deset snímků, kterým byla udělena „velká pochvala“, se podívejte v galerii:

A co takhle setkání divokých šelem s člověkem v jejich přirozeném prostředí? Mrkněte se na těchto 27 snových setkání krásky a zvířete.

Podobné články

Doporučujeme

Další články