fb pixel Britský zpěvák George Ezra se těší do Prahy: Inspiraci pro své písně hledá na cestách – G.cz
Vyhledávání

Britský zpěvák George Ezra se těší do Prahy: Inspiraci pro své písně hledá na cestách

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Už jen dny a týdny nás dělí od dalšího koncertu britského zpěváka s hlubokým hlasem, který udělal díru do světa hitem Budapest. George Ezra vystoupí 21. května 2019 v holešovické Tipsport Aréně. Podělíme se s vámi o několik zajímavostí, které jste o Georgeovi možná nevěděli.

Václav Roman
Václav Roman 9.5.2019, 07:19

Zpěvák a cestovatel Ezra

Dnes pětadvacetiletý zpěvák z britského Herefordu o sobě dal světu vědět songem Budapest, který byl v roce 2014 nominován na BBC Music Awards. Hlavní město Maďarska prý ale George Ezra navštívil až o několik let později.

Většina písní z jeho debutového alba Wanted on Voyage souvisí s jeho několikaměsíčním eurotripem, který podnikl vlakem. Ve švédském městě Mälmo se měl opít se skupinou Švédek a druhý den ráno mu ujel vlak do Budapešti. Rozhodl se pak napsat song o tom, co mohl v hlavním městě Maďarska zažít.

Že v Budapešti nebyl, však popularitě songu rozhodně neubírá a v mnoha zemích s ním dobyl přední příčky hitparád. Na první místo se tato píseň dostala v létě 2014 například na Novém Zélandu, v Rakousku či České republice.

George Ezra - Budapest

Proslavil se prvním albem

Fanoušci se na jeho cestu vzít nechali. Album Wanted On Voyage se stalo ve Velké Británii platinovým hned čtyřikrát! V letech 2014 a 2015 bylo jedním z deseti nejprodávanějších alb a v britské hitparádě strávilo 122 týdnů.

Zhruba čtyři roky po svém debutu vydal Ezra své dlouho očekávané druhé album Staying at Tamara's. Ezra se vrátil „s kolekcí písniček o escapismu, snění, strachu a lásce”. Na albu najdete třeba také píseň Shotgun, jež se vyšplhala až na 1. místo UK single chart.

George Ezra - Shotgun

Inspiraci hledá na cestách

Stejně jako prvotina je i tato novinka, která vyšla loni v březnu, inspirována Georgeovými cestami po světě. Tentokrát jde o místa jako Isle of Skye, prasečí farmu v Norfolku, stodolu na kukuřičnou mouku v Kentu nebo předělaný kravín v severním Walesu. A kde se vzal název alba? To je spojeno s Airbnb v Barceloně, které patřilo Tamaře.

Chytlavé a pozitivní energií nabité album obsahuje také hit „Paradise“. Ezra přiznal, že tuto melodii nemohl dostat dlouho z hlavy. „Často nás po setkání s někým napadají neodbytné myšlenky, že se musíme dostat na kloub tomu, kdo ten člověk vlastně je. S láskou neexistuje nejistota, je to, co to je, a já lásku přirovnávám k ráji,“ vysvětluje Ezra.

George Ezra - Paradise

Vstupenky jsou ještě k dostání

O popularitě tohoto umělce, který se velmi rychle stal mezinárodní hvězdou, svědčí i jeho vyprodané koncerty. V roce 2018 zavítal také dvakrát do České republiky, v létě koncertoval na Colours of Ostrava a na podzim pak zahrál v pražském Foru Karlín.

Zájem o jeho vystoupení byl enormní, a tak se do 21. května 2019 do Prahy vrací. Své písně zazpívá v holešovické Tipsport Aréně. Lístky na jeho vystoupení stojí 1020 korun a zatím jsou ještě k dostání v síti Ticketportal.

A pozor: Do Prahy se vrací také zpěvačka LP: Na dvou květnových koncertech představí hity z nového alba.

Podobné články

Doporučujeme

Další články