5 důvodů, proč jaro není zase tak super

Obrázek uživatele Dominik Landsman
10.3.2018, 12:03

Jaro je tu. Teploty pomalu šplhají nahoru a všeobecné veselí je nasnadě.

Den se prodlužuje, ptáčkové začínají švitořit, příroda se pomalu probouzí a společností prostupuje lepší nálada.

Po zimní šedi a depresi nás čekají jarní radovánky a bujaré oslavování.

Na druhou stranu jaro má i svou odvrácenou tvář. Temnou tvář.

1. Daňové přiznání

Do konce března, vážení. Do konce března. Pokud jste živnostník, profesionální sportovec, umělec nebo nájemný pisálek bez svědomí, jaro vám příliš hezky nezačalo.

Z těch peněz, které jste za minulý rok usyslili, vám stát ukrojí těch svých patnáct procent. Samozřejmě existuju odpočty, slevy a paušály, takže ve finále vám zase tolik neukrojí. V podstatě, pokud jste nevydělali mordu, tak ty daně zase tolik nezabolí.

Nicméně se s tím musíte vypisovat, řešit to s vaší účetní, stát tu nekonečnou frontu, protože daňové přiznání odevzdáváte tradičně poslední možný den a to jednoho otráví. Takhle by jaro začínat nemělo.

2. Alergie

S ožívající přírodou ožívají i různé alergie. Pyly spokojeně poletují vzduchem a chudák alergik, aby se z toho ukýchal. Zarudlé oči, odřený nos a nenávistný pohled na cokoliv, co se probouzí ze zimní letargie. Nebyla ta zima vlastně príma?

3. Hmyz

Pomalu, ale jistě to začíná. Chvilku to sice potrvá, než nabere dostatek sil, ale havěť je již na cestě a už se nemůže dočkat, až nás bude otravovat. Bodavý hmyz, bzučivý hmyz, dotěrný hmyz a odporný hmyz. Všichni tito sympaťáci zaklekli na startu do bloků a čekají na startovní výstřel, který bude co nevidět.

4. Cyklisti

Celá tato pakáž nadšených sportovců, kteří brzdí dopravu, v zimě nedočkavě vyhlížela první teplé paprsky slunce, aby na sebe mohla hodit přiléhavý neopren (nebo co to ty pošuci vlastně nosí) a ve skupině čítající minimálně deset kusů vyrazit brázdit silnice. Nejlépe volným tempem a minimálně tři vedle sebe, aby si mohli povídat a aby je žádné auto nemohlo předjet.

5. Velikonoce

Jako nejde se do práce, takže bezva. Na druhou stranu, tradice diktuje, že místo toho, abyste se vyspali, musíte ráno brzy vstávat, vzít si pomlázku a jezdit po okolí mlátit ženy. Na každé zastávce člověk dostane panáka, takže je do oběda úplně na plech a zbytek dne jen leží, běduje a šálí kocovinu. Druhý den se pak do té práce vstává opravdu radostně.

Ženy to mají ještě lepší. Ty musí brzo vstávat, aby je muži mlátili. Legálně. Krásný svátek to je, jen co je pravda.

A tady se můžete podívat na čtrnáct fotek, ze kterých stříká jaro do všech stran.


Komentáře