Božská Hindi! Pražský Palác Akropolis se včera večer stal svědkem hudebního rauše roku – G.cz
Vyhledávání

Božská Hindi! Pražský Palác Akropolis se včera večer stal svědkem hudebního rauše roku

Maročanka žijící v Paříži si hudební svět podmanila už před pěti lety, kdy vydala album Handmade. Letos obhajuje své pozice a s aktuální nahrávkou Homeland křižuje Evropu. Pražské publikum mělo tu čest být u toho, a kdo chyběl, může jen litovat, nebo ji následovat na další štaci do Berlína.

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová 25.11.2015, 19:00

Nakolik může člověk považovat zemi, kam se přestěhoval, za svůj domov? A přestane se mu vůbec někdy stýskat po místě, odkud pochází? To je otázka, kterou si Hindi Zahra pokládá na své aktuální desce s příznačným názvem Homeland.

Éterická bruneta si právem vysloužila přezdívku „berberská Edith Piaf“. Svůj barevný hlas propojuje s nekonečným množstvím hudebních prvků a její repertoár tak ždíme to nejlepší z fado, latiny, šansonu, berberských vlivů i francouzské elegance.

Na koncert do pražského Paláce Akropolis dorazila v doprovodu svých pěti hudebníků a předvedla něco, co se dá bez nadsázky přirovnat k hudebnímu rauši.

Její tvorba hravě kombinuje world music, jazz, pop, soul, rock, folk i blues se značnou příměsí berberského vlivu. Mezi četnými zdroji její inspirace tak rozhodně vystupuje do popředí Nina Simone nebo arabská zpěvačka Cheikha Rimitti, která je pro celou její performance naprosto určující.

V průběhu koncertu nevíte, co vnímat dřív. Jestli její uchvacující hlas s fenomenálním rozsahem nebo ladně se vlnící boky. Za zvuku marockých bubínků, kláves, kytar, dechů a zaříkávání svás odnese někam, kde je vám dobře.

A jde to i bez drog.

A kdybyste při poslechu její hudby dostali chuť na něco "ostřejšího", TADY se dozvíte, které drogy jsou tak krásné, že je škoda je konzumovat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu