fb pixel Boxerské počty v kostce: Kolik a jak vydělal nejsledovanější zápas McGregor versus Mayweather? – G.cz
Vyhledávání

Boxerské počty v kostce: Kolik a jak vydělal nejsledovanější zápas McGregor versus Mayweather?

Zdroj: Profimedia.cz

Nejsledovanější boxerská show v historii je za námi. Neporazitelný Floyd Mayweather porazil technickým K.O. irskou hvězdu MMA Conora McGregora v 10. kole. Boxer Mayweather se vrátil do ringu po více než dvou letech a konec kariéry završil 50. vítězstvím ve své kariéře. Samotnému zápasu předcházela obrovská propagace, kterou uvítali především sponzoři. Internetový deník Telegraph detailně rozpracoval veškeré příjmy zápasu století.

Martin Miko
Martin Miko 28.8.2017, 12:34

Nejsledovanější souboj historie

Floyd Mayweather a Conor McGregor se konečně utkali tváří v tvář v ringu. Zápasu však předcházela několikaměsíční vyčerpávající propagační kampaň plná emotivních hereckých výkonů a show pro krvežíznivé diváky. Neporazitelný Američan Mayweather a šampion lehké váhy UFC McCregor si mezi sebou vyměnili mnoho tvrdých pohledů během několika setkáních v Los Angeles, Torontu a New Yorku.

Jelikož se jednalo o nejsledovanější zápas všech dob, který všem vydělal neuvěřitelné množství peněz (Mayweatherovi 400 milionů dolarů a McCregorovi 150 milionů dolarů), je tedy zásadní otázkou, kde se všechny ty stamiliony dolarů berou. Deník The Telegraph se pokusil spočítat možné příjmy ze zápasu.

Výnosy Pay-Per-View

Většinu z toho, co boj vydělal, pochází z pay-per-view za online přenos v televizi ve vysokém rozlišení. Tato služba do České republiky prozatím ještě nedorazila. Pravděpodobně proto, že by český divák nebyl ochotný zaplatit 2500 korun českých za přenos sportovního utkání. Americkým divákům však bylo účtováno 99 dolarů, díky kterým mohli zápas sledovat v HD, což je podobné jako u zápasu Mayweather versus Pacquiao před dvěma lety, kdy za přenos ve standardním rozlišení zaplatili 89 dolarů. Tehdy si přímý přenos zaplatilo více než 4 miliony fanoušků, což přineslo příjmy téměř 400 milionů dolarů. U zápasu Mayweather versus McGregor byl prý zájem ještě vyšší. Další příjmy přitekly z prodeje mezinárodních práv na vysílání zápasu.

Prodej vstupenek

Víkendový zápas se konal v T-Mobile Aréně v Las Vegas, kam se vešlo zhruba 20 tisíc fanoušků. Ve srovnání se zápasem Mayweather versus Pacquiao před dvěma lety se na prodeji podařilo vydělat úctyhodných 70 milionů dolarů, avšak zápas se uskutečnil v o něco menším prostoru, tudíž by příjmy z víkendového zápasu mohly být o několik milionů dolarů vyšší. Vstupenka do horních řad vyšla zhruba na 60 tisíc korun, zatímco do VIP zóny jste se mohli dostat za necelých 600 tisíc korun!

Sponzoring

Stále lukrativní je pro sportovce sponzoring a merchandising. Podle ESPN, která boxerský zápas srovnává se soubojem Mayweather versus Pacquiao, tehdy vydělal sponzoring 13 milionů dolarů, z čehož pivovar Tecate zaplatil téměř 6 milionů dolarů. Za product placement firmy tehdy utratily přes milion dolarů. Samotný Floyd Mayweather očekává, že pouze na svém oblečení, které měl na sobě během zápasu, vydělal neuvěřitelných 20 milionů dolarů.

V přepočtu to znamenalo, že si Floyd Mayweather vydělal za každou minutu v ringu neuvěřitelných 300 milionů korun. Vzhledem k tomu, že boj trval 27 minut, dostane tak Floyd více než 8 miliard korun českých! Poražený Conor si v přepočtu vydělal za minutu v ringu „pouhých“ 110 milionů korun.

A zde je streamovací služba Netflix, která dluží přes 20 miliard dolarů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články