fb pixel Borat 2 vypustil první trailer. Nejslavnější Kazach se vrací do USA, aby Miku Pencovi daroval svou dceru – G.cz
Vyhledávání

Borat 2 vypustil první trailer. Nejslavnější Kazach se vrací do USA, aby Miku Pencovi daroval svou dceru

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Borat 2 se blíží. Amazon nejprve potvrdil, že pokračování slavné parodie z tvůrčí dílny komika Sachy Barona Cohena uvede na své streamovací platformě Amazon Prime už 23. října, a posléze vypustil i upoutávku, která má všechno, v co jsme doufali. A ještě něco navíc. Borat se vrací do USA a tentokrát s sebou má svou dceru, kterou chce věnovat nějakému vysoce postavenému Američanovi. Kazašský reportér se navíc pokusí zjistit, jestli je koronavirus horší než demokraté.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 2.10.2020, 11:50

Borat 2 má trailer

Na tohle jsme čekali skoro 15 let. Dobře, možná jsme to úplně nedočkavě nevyhlíželi, ale to jen proto, že nás vlastně nenapadlo, že by se to někdy mohlo stát. Ale stalo se - komik Sacha Baron Cohen, který se proslavil řadou alter eg, se vrátil k jednomu z těch nejslavnějších a v tichosti natočil pokračování Borata. Jeho kazašský reportér řádil v kinech v roce 2006 a od té doby se z něj už stihla stát ikona.

I na tom je mimo jiné postaveno volné pokračování, jehož celý název zní Borat: Dar pornografické opice vicepremiérovi Mikhaelu Pencovi ku prospěchu nedávno poškozenému kazašskému národu. Případně se ještě pracuje s mírnějším podtitulem Překvapivý úplatek americkému režimu ku prospěchu kdysi skvělému kazašskému národu.

Ve čtvrtek vyšla zpráva, že práva na film koupil Amazon a už 23. října jej uvede na své streamovací platformě Prime. Protože ale v Česku Amazon Prime skoro nikdo nemá, asi vás bude více zajímat, že se příležitosti už chopil i tuzemský distributor a podle ČSFD by měl jít Borat dvě do biografů o měsíc později, tedy 15. listopadu. O čem volné pokračování kultovní a vpravdě šílené komedie vlastně bude? O ději mnoho napovídá čerstvě vypuštěná upoutávka, která se objevila krátce po prohlášení Amazonu...

Borat se vrací zpátky do USA, kde je z něj ale najednou slavná osobnost. Minule vyrazil do nejlepší země na světě s "producentem", tentokrát s sebou vzal svou dceru, kterou se rozhodl jako dárek věnovat někomu z vysoce postavených představitelů Spojených států. Volba nakonec padne na viceprezidenta Mika Pence. Jako na potvoru se ale Borat do Ameriky dostane zrovna uprostřed koronavirové krize, a tak zjišťuje nejen, co to ten covid vlastně je, ale také jak ho zničit a zda je horší než liberálové.

Film režíroval Jason Woliner, který zkušenosti dosud sbíral spíš na poli seriálů. Stojí za několika epizodami Nové holky, Co děláme v temnotách či Posledního chlapa na zemi. Je ale jasné, že skutečnou režii projektu držel v rukou Cohen. Oproti jedničce, kde byl komik celou dobu prostě jen Boratem, se tady Cohen více spolehne na různorodost převleků a identit, což naposledy zkusil v seriálu Who is America?, který v roce 2018 natočil pro HBO. Právě do jeho atmosféry bude nový Borat pravděpodobně laděn.

Podobné články

Doporučujeme

Další články