fb pixel Boha hromu chtěl hrát Loki, Ódina zase sám Stan Lee: 12 zajímavostí o marvelovce Thor – G.cz
Vyhledávání

Boha hromu chtěl hrát Loki, Ódina zase sám Stan Lee: 12 zajímavostí o marvelovce Thor

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Z Chrise Hemswortha a hlavně z Toma Hiddlestona udělal tenhle snímek vlhké sny všech komiksy zbožňujících dívek a některých chlapců po celém světě; první Thor stál v roce 2011 spolu s Iron Manem u zrodu megapopularity MCU. Je to zkrátka komiksárna, kterou byste měli znát lépe než ostatní.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 17.3.2019, 08:00

Plavovlasá modla

Poznáte ho podle kladiva. Bez něj nedá ani ránu. Je to bůh a také rebel. A možná se stane legendou, pokud zkrotí vlastní pýchu. Thor se zrodil v severské mytologii, zároveň ale patří mezi marvelovské superhrdiny a díky stříbrnému plátnu je nenávratně spojen s pohlednou tváří australského koblížka Chrise Hemswortha. Díky mytologii, která za ním stojí, se Thor od ostatních hrdinů Marvelu trochu odlišuje. Když přišel v roce 2011 do kin první film s bohem hromu v hlavní roli, byl poměrně temný. Ostatně, režírovala ho shakespearovská legenda Kenneth Branagh a je to hodně znát.

Není divu, že spolu s Iron Manem právě Thor stál u zrodu obrovské popularity MCU. Osm let starý snímek si můžete osvěžit 17. března na Nova Cinema od 20 hodin, případně si vědomosti o něm rozšiřte v naší galerií zajímavostí, o nichž jste dosud dost možná neměli ani ponětí...

A tady se podívejte na 20 zajímavostí o Watchmenech, kteří nedávno oslavili 10 let od premiéry.

Podobné články

Doporučujeme

Další články