fb pixel Blížící se konec Účtenkovky: Nová pravidla omezí šílené hráče, kteří místo zaměstnání směňují účtenky – G.cz
Vyhledávání

Blížící se konec Účtenkovky: Nová pravidla omezí šílené hráče, kteří místo zaměstnání směňují účtenky

Zdroj: Facebook - Alena Schillerová

Chcete ztrácet svůj drahocenný čas zbytečnou činností, kterou nikdo nevyužívá, stojí peníze daňové poplatníky a původně měla sloužit jen k udávání živnostníků? V tom případě neexistuje nic lepšího než začít hrát loterii Účtenkovka, která spočítá v tom, že registrujete EET účtenky do aplikace, čímž máte možnost vyhrát až milion korun nebo osobní automobil. Češi zvyšují šance tím, že si rozdělují svůj nákup na co nejvíce částí a vymýšlejí další skvělé triky.

Martin Miko
Martin Miko 19.11.2019, 13:59

Účtenkovka demotivuje

Ano, je jasné, že loterie Účtenkovka Čechy příliš nezajímá. Ještě v létě letošního roku ji hrálo okolo 350 tisíc hráčů a stát do ní za vložil 130 milionů korun, a to za 2 roky financování této loterie. Za tuto sumu by se toho dalo opravit mnoho užitečnějšího, například dětská hřiště nebo domovy důchodců, jenže my učíme obyčejné lidi raději gamblerství.

Někteří čeští „experti“ však vymysleli mnoho kliček, které by zvýšili jejich možnost na výhru. Navíc to k tomu tak trochu nabádá, jelikož je to zdarma, hraje to málo lidí a navíc hru lze lehce oklamat. Například když pracujete jako prodavač v obchodě, kde drtivá většina zákazníků účtenku prostě nechce, tak si je můžete odnést domů a využít ve svůj prospěch. Na facebooku dokonce existuje bazar účtenek, kde je můžete lehce směnit s někým. Dokonce existuje web bazaructenek.cz, který vám umožní účtenku vyměnit. Jednu účtenku z určitého obchodu totiž můžete využít pouze jednou denně, což znamená malou šanci na výhru.

Těchto podvodů a nesrovnalostí si navíc všimli tvůrci této loterie až po dlouhých dvou letech od spuštění. I proto se ministerstvo financí rozhodlo, že zvýší počet výher, avšak se stejným budgetem. Takže budete moct vyhrát třeba stovku. Každý z hráčů navíc bude limitován tím, že bude moct zaregistrovat maximálně 500 účtenek měsíčně, takže se už nebude stávat to, že někteří „experti“ budou do systému vkládat i 11 tisíc účtenek měsíčně, jak před nedávnem upozornil iRozhlas.cz. Ano, i tohle se dělo. Někdo se nejspíš z nudy rozhodl, že se této činnosti bude věnovat na plný úvazek. Musel tak u nahrávání, sbírání a měnění účtenek strávit v podstatě veškerý svůj volný čas nebo to dokonce muselo zaměstnat i několik lidí najednou.

Nyní se ukáže, jak při těchto limitech budou současní hráči Účtenkovky aktivní. Po těchto omezeních se počet uživatelů s velkou pravděpodobností sníží. Hra totiž vzhledem k nižším výhrám a možností zaregistrovat maximálně 500 účtenek za měsíc bude hráče demotivovat, což možná časem povede k rychlejšímu zániku této zbytečné a udavačské hry, která nás stojí akorát peníze, které by jinde mohly pomáhat.

Co si o tomto neúčelném fenoménu myslíte vy? Hráli jste vy a nebo někdo z vašich blízkých v poslední době Účtenkovku?

A zde je 7 úžasných scének z Kauflandu.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články