fb pixel Bizár týdne: K situaci v USA se vyjadřuje už i Hejma. "Ať radši uvaří guláš s Babicou," smějí se lidé – G.cz
Vyhledávání

Bizár týdne: K situaci v USA se vyjadřuje už i Hejma. "Ať radši uvaří guláš s Babicou," smějí se lidé

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Situace v USA eskaluje a i v českých médiích je to nyní téma číslo jedna, samozřejmě především na zpravodajské ČT24. V úterním dílu pořadu Devadesátka se k demonstracím vyvolaným smrtí George Floyda a k dalšímu postupu Donalda Trumpa vyjádřil odborník na slovo vzatý - zpěvák Ondřej Hejma. Že vám něco nehraje? Nám taky ne a českému Twitteru jakbysmet.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 3.6.2020, 11:18

Hejmův rétorický guláš

Pamatujete si, jak jste se před deseti lety pár měsíců intenzivně zajímali o vyšívání, protože jste potřebovali sbalit překvapivě sexy holku, co do toho byla zažraná? Nebojte, možná ty dávno získané znalosti brzy oprášíte. Stačí, aby o tom Česká televize točila reportáž. Úterní pořad Devadesátka na ČT24 se tématicky věnoval tomu, čemu se všichni věnujeme poslední týden dost intenzivně - nepokojům v USA. A jako hosta za "protrumpovskou" stranu si tam pozvali Ondřeje Hejmu.

Toho Ondřeje Hejmu, který kdysi v SuperStar hodnotil nadějné talenty české hudební scény a před časem o sobě dal vědět, když s Jirkou Babicou uvařil Havlův guláš. Pochopitelně to neušlo pozornosti českého Twitteru: "Na ČT se k situaci v USA vyjadřuje Hejma. To ten rozklad úžasné ČT začal dříve, než se čekalo...," ozvalo se na sociální síti. Argumentem zástupce Františka Lutonského, šéfredaktora zpravodajství ČT, je, že Hejma býval zpravodajem agentury AP.

To je pravda. Začal tam v roce 1987 jako korespondent z Československa a skončil v roce 2009. Proč je nyní považován za relevantní zdroj do diskuze o aktuální situaci za oceánem, to opravdu těžko říct. Pak je tu samozřejmě ta nemilá záležitost s nařčením Hejmy ze spolupráce s StB... Diskutující nezapomněli vznést dotaz, zda je tohle výsledkem bleskurychlé práce nově zvolených a kontroverzních členů Rady ČT. Na výběr vtipných a trefných reakcí na celou věc se podívejte do následující galerie:

A co že to ten Hejma v televize vlastně řekl? Jak vás pravděpodobně nepřekvapí, nic objevného nebo konkrétního. Řekl, že celá věc je obrovskou tragédií nejen pro USA, ale i pro celý západní svět. Že rasové nepokoje nejsou ve Spojených státech nic nového, stejně jako to, že zpočátku poklidné demonstrace se po setmění zvrtávají v rabování. Pak prohlásil, že Donald Trump podle něj bude pokračovat ve své dosavadní vládní rétorice, ale že strach nevyvolává on, ale spíš tamní média, která "vysílají obrázky hořícího New Yorku".

Závěrem ještě stihl zhodnotit pravděpodobného Trumpova protikandidáta v nadcházejících volbách Joe Bidena: "Na mě nedělá dojem silného vůdce. Já jsem viděl jeho projev na CNN a bylo to takový lehce plačtivý, nepříliš vzrušující. U Demokratů to bude kádrová tíseň, jak se říká, oni prostě v tuhle chvíli nikoho nemají," řekl Hejma. Ano, takhle to zní, když necháte ve veřejném prostoru šířit moudra kdekoho. Opravdu je toto obsah, který chceme vidět na veřejnoprávní televizi? Slovy klasika: já myslim, že ne.

Podobné články

Doporučujeme

Další články