fb pixel Bez něj by nebylo Avengers, X-Menů ani Spideyho: Komiksové skvosty, které světu daroval legendární Stan Lee – G.cz
Vyhledávání

Bez něj by nebylo Avengers, X-Menů ani Spideyho: Komiksové skvosty, které světu daroval legendární Stan Lee

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

28. prosince 1922 se narodil muž, který dal komiksovým fanouškům možná vůbec nejvíc. Legendární komiksový nakladatel a předseda společnosti Marvel Comics Stan Lee nás koncem roku 2018 opustil, jeho dílo tu s námi ale zůstane navždy. Za čím vším vlastně stojí?

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 28.12.2019, 14:11

1. Ant-Man

O filmu Ant-Man se uvažovalo už na konci 80. let, jenže tehdy Walt Disney Pictures právě připravovalo Miláčku, zmenšil jsem naše děti, který měl podobnou tématiku, takže si fanoušci museli počkat až do roku 2015. To už snímek vznikl jako součást obrovského stroje na peníze jménem MCU a hlavní role se ujal Paul "Phoebiin manžel" Rudd. V roce 2018 přišlo ještě pokračování a v roce 2022 se můžeme těšit na trojku.

2. Hulk

První číslo komiksu o neuvěřitelném Hulkovi vyšlo v květnu roku 1962. Předlohou a inspirací Stanovi byla mýtická postava Golema, ale také monstrum z románu o Dr. Jekyllovi a panu Hydovi.

3. Spider-Man

Jeden z nejoblíbenějších superhrdinů současnosti byl vytvořen v roce 1962 na míru mladým americkým studentům. Stan Lee se jim tehdy chtěl zalíbit a tušil, že každý kluk bude chtít být jako Spider-Man. A povedlo se. Filmové Pavoučí muže už máme tři: Tobeyho Maquira, Andewa Garfielda a Toma Hollanda.

4. Captain Marvel

O Captain Marvel ve filmu si můžete myslet své (a asi taky myslíte), ale ve světě komiksů od Stana Leeho se jedná o jednu z nejdůležitějších postav!

5. Daredevil

Tomuto komiksovému superhrdinovi se v současné době nejvíce daří na Netflixu, kde muvyšel velmi vydařený seriál, v němž se vypořádává se zločinci ve svém městě. Příšerný ilmový Daredevil s Benem Affleckem je díky tomu zapomenut.

6. Doctor Strange

V komiksech se poprvé objevil v roce 1963, v televizi v roce 1978 a v kinech až v roce 2016 jako hlavní hrdina 14. celovečerního snímku MCU.

7. Doctor Doom

Tento superpadouch se v komiksu Fantastic Four objevil poprvé v roce 1962 a postupně se stal jedním z nejoblíbenějších záporáků v MCU. Dokonce se za něj při koncertech převléká i britský rapper MF DOOM.

8. Fantastic Four

Tým superhrdinů ve složení Mister Fantastic, Invisible Woman, Human Torch a Thing se poprvé v komiksech objevil v roce 1961. Celkem vyšly tři celovečerní filmy s těmito superhrdiny, ale všechny z nich považují filmoví kritici i fanoušci za průměrná až podprůměrná díla. Prostě prokletí.

9. Iron Man

V komiksech se začal Iron Man objevovat v roce 1963 a postupně se z něj stal nejoblíbenější superhdina, a to především díky sérii filmů, kde ho ztvárnil Robert Downey Junior.

10. X-Men

První díl komiksu o fiktivním týmu superhrdinů (mutantů) vyšel v roce 1963 a byl tvořen pouze šesti superhrdiny. Postupně se na ně nabalovali další a další. Třeba Deadpool je taky mutant.

11. Thor

Komiksový hrdina inspirovaný severskou mytologií se poprvé objevil v komiksech v roce 1962.

Podobné články

Doporučujeme

Další články