Bělobrádek s Gazdíkem spolu strávili noc ve stanu. Když se Bůh nedíval, stvrdili své spojenectví – G.cz
Vyhledávání

Bělobrádek s Gazdíkem spolu strávili noc ve stanu. Když se Bůh nedíval, stvrdili své spojenectví

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se stal svědkem vzplanutí dvou duší, které pod rouškou tmy a pod plachtou stanu rytmickými pohyby stvrdily vzájemnou spolupráci a započaly tak společnou cestu politickým životem. Toho večera na tom místě vzniklo něco víc než jen přátelství.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 12.7.2017, 09:50

Svědkové z místa činu hlásí, že si Pavel Bělobrádek s Petrem Gazdíkem ve stanovém městečku v areálu přírodního koupaliště Rolava postavili ve čtvrtek žlutý stan a posléze v něm spolu oba strávili noc.

„Ti dva mi už byli od začátku podezřelí. Chvíli jsem je pozoroval a nemohl se zbavit dojmu, že mi někoho připomínají. Ten blonďák (Pavel Bělobrádek, poznámka red.) byl do půl těla a navíc ještě namazaný nějakým olejíčkem, protože se až nepřirozeně lesknul. Stavěl stan a řešil spíš takové ty silové věci, jako je přinést tašku s jídlem z auta, zatlouct kolíky a podobně. To ten druhý, ten byl spíš takový uťápnutější. Obcházel kolem stanu, sem tam si přivoněl ke květině a často sprásknul ruce k sobě a vykřiknul – Božínku. Mám za to, že ten dělá ve vztahu mámu.

No nebyl to moc hezký pohled, to vám povídám. Ti dva spolu laškovali, sem tam se plácli po zadku. Když už se stmívalo, ten blonďák zalezl sám do stanu a něco tam dělal. Asi po pěti minutách se ze stanu ozvalo: Peťane, už můžeš, už jsem připravenej. No a Peťan se usmál, zatleskal ručičkama a běžel dovnitř do stanu.“ Líčil pan Ulrich, který byl přímým svědkem sjednocení Bělobrádka s Gazdíkem.

Jakkoliv potřebuje koalice KDU-ČSL a STAN ve volbách překročit hranici deseti procent, je jisté, že toho večera ve žlutém stanu byla ta hranice překročena hned několikrát. Svědkové hlásí, že podle hluku ze stanu a kadence rozkoše, která se linula po celém stanovém městečku, mohla být hranice překročena šestkrát až sedmkrát.

Oba aktéři se k této situaci odmítají vyjadřovat, takže z jejich strany nelze potvrdit ani blíže specifikovat, co přesně se v tom žlutém stanu událo. Němým svědkem té vlahé a teplé, velmi teplé letní noci zůstává tak jen do opodál stojícího stromu vyryté nožem veliké srdce, ve kterém je napsáno: „Bělouš + Gazďa = VSL". Odborníci přeložili VSL jako velkou světovou lásku.

Co přesně se událo v onom žlutém stanu se tedy pravděpodobně nikdy nedozvíme. Hned ráno se oba aktéři šli společně projít po kolonádě, potom si dali pusu na tvář a každý odjel po své vlastní ose.

Ať to bylo, jak to bylo, je velmi pravděpodobné, že té noci se Bůh zrovna nedíval, takže vše bylo dovoleno. V tvrdém předvolebním souboji není čas ptát se, kdo je kdo, a nabízenou pomoc a spolupráci brát všemi deseti a nebát se ji stvrdit i něčím víc. Něčím, co nebývá tak časté. Něčím, co z chlapců dělá opravdové muže. Něčím, co se nesmí nikdo dozvědět.

A TADY se dozvíte, že se Bůh domluvil s lidovci a bude za ně kandidovat do poslanecké sněmovny.

Podobné články

Doporučujeme

Další články